Pierwsze w powiecie chrzanowskim

Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu, szczególnie amatorzy piłki nożnej i siatkówki plażowej mają teraz do dyspozycji nowy obiekt – wielofunkcyjne boisko pokryte trawą syntetyczną, obok którego znajdują się dwa boiska do piłki siatkowej, plażowej.

Pierwsze w powiecie chrzanowskim

Obiekt jest ogrodzony i wyposażony w dwie trybuny sportowe na 200 miejsc siedzących. Fakt, że jest oświetlony i pokryty syntetyczną trawą daje możliwość grania i trenowania w późnych godzinach wieczornych i przy dobrej pogodzie praktycznie przez cały rok. To właśnie czyni go unikatowym na skalę Powiatu.

Jak informuje Klementyna Kłeczek, Dyrektor Wydziału Rozwoju i Inwestycji - „budowę boiska rozpoczęto w październiku 2007r.Inwestycja kosztowała prawie 1,1 mln. zł z czego Powiat chrzanowski sfinansował połowę tej kwoty a drugą sfinansowała Gmina Chrzanów. Nadmieniam, że boisko do piłki nożnej ma wymiary 45x90, więc jest zgodne z oficjalnymi przepisami" .

 

Obiekt, który został zbudowany obok budynków II LO przy ul. Wyszyńskiego 19 będzie użytkowany nie tylko przez uczniów pobliskich: II LO, Szkoły Podstawowej nr 10 i Publicznego Gimnazjum nr 2, ale też przez młodzież trenującą w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Sportowym oraz będzie wynajmowany w celach komercyjnych i dla organizacji różnych imprez sportowych.

 

Wicestarosta Adam Potocki przechadzając się po świeżej nawierzchni nie ukrywał dumy z zakończonej inwestycji - „ Takiego obiektu nam właśnie brakowało. Często słyszałem opinie ludzi zajmujących się sportem, trenerów, szczególnie piłki nożnej, że w okresie późnej jesieni i wczesnej wiosny nie mają gdzie trenować. Teraz to się zmieni. Ponadto oddając do użytku taki obiekt walczymy z patologiami wśród młodzieży, która teraz ma kolejne miejsce gdzie w sposób czynny może spędzić czas. Ponadto proszę zwrócić uwagę na świetny drenaż, który pozwala szybko odprowadzać wodę deszczową" – podkreślił Wicestarosta.

 

 

 

 

 

Jakość boiska przetestują już 21 maja samorządowcy Powiatu i Gminy Chrzanów, którzy na tym właśnie obiekcie rozegrają między sobą mecz piłki nożnej. Z kolei 30 maja odbędzie się Grand Prix Polski w siatkówce plażowej, które zgromadzi najlepsze zawodniczki i zawodników w tej dyscyplinie. Emocji i wrażeń nie powinno zabraknąć.