Promocja przewodnika „Jestem synem tej ziemi – Jura Krakowsko – Częstochowska”

W miniony wtorek tj.  20 maja 2008 roku w Muzeum Chrzanowskim im. Ireny i Mieczysława Mazarakich promowano pierwszy tom przewodnika po szlakach papieskich poświęcony Jurze  Krakowsko – Częstochowskiej uwzględniający miejsca pobytu Karola Wojtyły na terenie Powiatu Chrzanowskiego.

Promocja przewodnika „Jestem synem tej ziemi – Jura Krakowsko – Częstochowska”

Część oficjalną poprowadziła autorka przewodnika Pani Urszula Własiuk – Prezes Fundacji Szlaki Papieskie z  Krakowa, która przybliżyła problematykę jak i zakres promowanej książki oraz zdradziła kulisy  jej powstania.
Wśród osób promujących książkę znaleźli się min. przedstawiciele tygodnika katolickiego „Niedziela” wydającego książkę we współpracy z Fundacją Szlaki Papieskie z Krakowa,  ksiądz Prałat dr Stefan Misiniec, były proboszcz parafii p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie oraz Pan Jerzy Rieger towarzysz wędrówek Karola Wojtyły.
Gospodarze wydarzenia Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak oraz Dyrektor Muzeum w Chrzanowie Zbigniew Mazur przywitali przybyłych gości.
Starosta Chrzanowski podsumował dotychczasowe działania oraz zapowiedział rozbudowę Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej. Już w tym roku oznaczone będą  kolejne dwa miejsca: we wrześniu w Okleśnej oraz w październiku u Salwatorian w Trzebini.

Zaproszeni goście dopisali licznie, a grono osób związanych z szlakami zaszczycili swoją obecnością min.: Pan Wiesław Pierzchała Zastępca  Burmistrza Trzebini, Pani Halina Sędzielarz – Przewodnicząca Rady Gminy w Babicach, Pani Krystyna Wojtoń – Radna Rady Miejskiej w Alwerni, Dziekan dekanatu Chrzanowskiego  - Ksiądz Prałat Wojciech Bryja, Ksiądz Dziekan Dekanatu Trzebińskiego – Ksiądz Prałat Stanisław Mszal, Ksiądz Superior Piotr Stawarz z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej u Salwatorian oraz księża Proboszczowie z  parafii wchodzących w obszar Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.

Niniejszy przewodnik można obecnie nabyć w cenie 32,00 zł, za pośrednictwem internetowej strony „Niedzieli” – www.niedziela.pl, a niebawem już w księgarniach w całym kraju.