Wielofunkcyjne boisko otwarte

21 maja Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, Wicestarosta Adam Potocki i Burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski dokonali oficjalnego otwarcia boiska wielofunkcyjnego przy II LO w Chrzanowie.

Wielofunkcyjne boisko otwarte

W otwarciu uczestniczyli także Wicemarszałek Woj. Małopolskiego Marek Sowa, Poseł na Sejm RP Jarosław Gowin, Senator Stanisław Bisztyga.
Po uroczystej akademii i pokazach sportowych w wykonaniu najmłodszych goście i gospodarze przeszli do wejścia na boisko gdzie przedstawiciele władz samorządowych przecięli uroczyście wstęgę. Poświęcenia boiska dokonał Ksiądz Dziekan Wojciech Bryja.
Wstęga przecięta, murawa poświęcona czas więc przetestować nowy obiekt. Na sztuczną murawę wybiegli reprezentanci gminy i powiatu. Po wyrównanej walce wygrali przedstawiciele gminy 6:4.

 

 

 


Obiekt składa się z wielofunkcyjnego boiska pokrytego trawą syntetyczną, obok którego znajdują się dwa boiska do piłki siatkowej, plażowej.
Budowę boiska rozpoczęto w październiku 2007r. Inwestorem był Powiat chrzanowski, który sfinansował połowę z kwoty 1,1 mln. – całkowitego kosztu inwestycji. Drugą połowę sfinansowała Gmina Chrzanów.

Obiekt będzie użytkowany nie tylko przez uczniów pobliskich: II LO, Szkoły Podstawowej nr 10 i Publicznego Gimnazjum nr 2, ale też przez młodzież trenująca w Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Sportowym oraz będzie wynajmowany w celach komercyjnych i dla organizacji różnych imprez sportowych.