I Koncert Pieśni Maryjnej już za nami

W dniu 25 maja 2008 roku odbył się I Koncert Pieśni Maryjnej w wykonaniu chórów z powiatów krakowskiego i chrzanowskiego oraz Orkiestry Dętej z Libiąża jak również gościnnie uczestniczących dwóch chórów mieszanych z Monachium.

I Koncert Pieśni Maryjnej już za nami

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą, polową Mszą św., którą poprowadził Ksiądz Dziekan Dekanatu Krzeszowickiego Andrzej Szczotka. Zebranych gości oraz uczestników wydarzenia powitał gospodarz Sanktuarium– Przeor OO. Karmelitów Bosych w Czernej Kazimierz Franczak.
Powiat Chrzanowski reprezentował Starosta Janusz Szczęśniak natomiast Powiat Krakowski Wicestarosta Andrzej Furmanik, wśród zaproszonych i uczestniczących gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych samorządów z obu powiatów – chrzanowskiego i krakowskiego.

Punktem kulminacyjnym minionych uroczystości był Koncert Pieśni Maryjnej podczas, którego Powiat Chrzanowski oraz Powiat Krakowski prezentowały następujące chóry:
• Chór „ ECHO” z Trzebini pod dyrekcją Pana  Jerzego Chłopka,
• Chór „PRIMAVERA” z Poskwitowa pod dyrekcją Pana Ryszarda Pluteckiego,
• Chór „ELIGIUSZ” ze Świątnik Górnych pod dyrekcją Pana Lucjana Dmytrzaka,
• Chór męski „AKORD” z Krzeszowic pod dyrekcją Pana Jana Rosiaka,
• Chór „Milenium” z Trzebini pod dyrekcją Pana Wasyla Stefaniuka,
• Chór męski „Żaby” z Chrzanowa pod dyrekcją Pana Władysława Bialika,
• Chór „Canticum Canticorum” z Libiąża pod dyrekcją Pana Piotra Ciuły,
oraz dwie gościnne grupy z Niemiec tj. Siegertsbrunner Sängerinnen i Ismaninger Dreigesang, a także Orkiestra Dęta Zakładu Górniczego „Janina” w Libiążu pod dyrekcją Pana Antoniego Mizi.
Zakończeniem tego niezwykłego wydarzenia kulturalnego i duchowego było oficjalne wręczenie dla uczestniczących w koncercie grup pamiątkowych statuetek oraz dyplomów.