Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Paszport możesz już odebrać w Starostwie

5 czerwca o godzinie 13 Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak oficjalnie otwarł punkt paszportowy, w którym można nie tylko złożyć wniosek o paszport, ale i odebrać go bez konieczności wyjazdu do Krakowa.

Paszport możesz już odebrać  w Starostwie

Jest to duże udogodnienie dla mieszkańców powiatu, bowiem dotychczas wnioski o paszport składało się w Starostwie, ale po odbiór trzeba było jechać do Krakowa, co wiązało się z dodatkowymi kosztami.

 

Mam nadzieję, że punkt będzie dobrze służył mieszkańcom powiatu. Odbiorą u nas paszport i będą mogli jeździć po całym świecie „ – mówił zadowolony Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak – „ mam też nadzieję, że po tych wszystkich podróżach i tak stwierdzą, że najpiękniejszym krajem jest Polska”.

 

 


Wszystko to dzięki finalizacji porozumienia zawartego w dniu 20 grudnia 2007r. pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Powiatem chrzanowskim w sprawie powierzenia zadania z zakresu administracji rządowej, dotyczącego zagadnień paszportowych. Powiat chrzanowski jest jednym z nielicznych w województwie małopolskim, którego mieszkańcy wszystkie sprawy związane z wydaniem paszportu mogą załatwić na miejscu.

Należy nadmienić, że udogodnienie to pociągnęło za sobą zmiany organizacyjne w Starostwie, bowiem sprawy paszportowe nie leżą już w gestii Biura Spraw Społecznych i Obywatelskich, lecz w Wydziale Komunikacji i Paszportów.

 

Punkt Paszportowy
ul. Partyzantów 2, Sala operacyjna
tel. (032) 625-79-90