Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Galeria „Drzewiej” czeka na gości

Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak gościł na uroczystym otwarciu galerii sztuki ludowej „Drzewiej” prowadzonej przez Zofię i Edwarda Góreckich, które odbyło się w piątek 20 czerwca.

Galeria „Drzewiej” czeka na gości

Galeria znajduje się w Porębie Żegoty – Gmina Alwernia. Przybyli goście, wśród których byli m.in. Burmistrz Alwerni Jan Rychlik, Sołtys Poręby Żegoty Marek Klatka mogli podziwiać dzieła około 50 artystów nie tylko z Powiatu chrzanowskiego, ale i z Poznania, Rabki, Chełmka. Poświęcenia galerii dokonał Ks. Leszek Garstka. Oprawę artystyczną otwarcia zapewnili członkowie Teatru Ludowego „Tradycja”, ponadto na flecie utwór „Ave Maria” zagrała Emilia Górecka.
Przekrój prezentowanych prac jest naprawdę duży, od malarstwa na płótnie, rzeźby, kowalstwa, garncarstwa po biżuterię z kości, wiklinę, szkice węglem i wiele innych. Warto nadmienić, że część z prac jest autorstwa dzieci Państwa Góreckich, które odziedziczyły talent po rodzicach.
 
Galeria jest otwarta jest w godzinach od 11 do 18, odbywają się w niej też warsztaty, które tydzień wcześniej trzeba zarezerwować.

 

Galeria zdjęć