Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Już wkrótce pojawią się monety powiatu chrzanowskiego

Powiat chrzanowski we współpracy z firmą MKM Hobby s.c. z okazji X-lecia istnienia Powiatu Chrzanowskiego (1998 – 2008) prowadzi akcję pod nazwą „Pieniądz lokalny”.

Już wkrótce pojawią się monety powiatu chrzanowskiego

W wyniku współpracy na lokalnym rynku pojawią się okolicznościowe monety z wizerunkiem powiatu chrzanowskiego – „12 Talarów Chrzanowskich”. Emisja monet rozpocznie się 4 sierpnia 2008 roku. Akcja ma na celu promocję powiatu chrzanowskiego, nie tylko w środowisku numizmatyków, ale pośród całej społeczności lokalnej.


Żetony wykonane będą z tombaku. Do obiegu zostanie wprowadzonych 5000 sztuk żetonów w tym 4.000 z rantem ząbkowanym i 1.000 z kantem gładkim. Żeton o nominale 12 talarów chrzanowskich o wartości 12 złotych będzie pełnił funkcję zbliżoną do bonu towarowego z tym, że niewykorzystane żetony można będzie wymienić na pieniądze.


Zostanie stworzona sieć sklepów, gdzie będzie możliwość wymiany żetonów na towary i usługi o równowartości 12 złotych za każdy żeton lub wymiany żetonów na pieniądze otrzymując 12 złotych za każdy żeton. Lista takich punktów opublikowana zostanie do dnia 04.08.2008 r. Talarami posługiwać będzie się można do dnia 31 sierpnia 2008 r.


Wymiany żetonów 12 talarów chrzanowskich na 12zł za każdy żeton dokonać można w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie dnia 04.08.2008 r. w godzinach 9 - 15, oraz 31.08.2008 r. w godzinach 7 - 15. W pierwszej kolejności żetony będą mogli kupić mieszkańcy Powiatu Chrzanowskiego, dla pozostałych klientów z całej polski istnieje możliwość zakupu z wysyłką. Nadmieniamy, że żeton 12 talarów chrzanowskich nie zastępuje prawnych środków płatniczych.

Jego przyjmowanie jest dobrowolne. Posługiwanie się wizerunkiem żetonu 12 talarów chrzanowskich, jak i poszczególnymi jego elementami wymaga każdorazowo zgody Organizatora Akcji.


Dystrybutorem talarów będzie firma MKM Hobby s.c. z siedzibą w Młoszowej, osoba do kontaktu Pan Krzysztof Miziołek tel. 602 831 665, e-mail: mkmhobby@gmail.com.

Informacje na temat monet można uzyskać również w Wydziale Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie: e-mail: promocja@powiat-chrzanowski.pl