Zapraszamy na III Dożynki Powiatowe

Wszystkich mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego zapraszamy na III Dożynki Powiatowe, które odbędą się 17 sierpnia (niedziela) w Babicach, na placu przy Szkole Podstawowej - ul. Zamkowa 3.

Zapraszamy na III Dożynki Powiatowe

Jak co roku Dożynki rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą, potem nastąpi oficjalne otwarcie i Obrzęd Dożynkowy  w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Babicach. Żeby tradycji stało się zadość o godzinie 16 rozpoczną się prezentacje poszczególnych KGW z naszego powiatu, które będą startować w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy.


Wieczorem czekają nas występy zespołów regionalnych: Zespołu Pieśni i Tańca  „Małopolanie” i zespołu góralskiego „Juzyna” z Zawoi. Imprezę zakończy biesiada dożynkowa wraz z zabawą taneczną.
Przewidziano też imprezy towarzyszące m.in.: pokaz pierwszej  pomocy w nagłych przypadkach zaprezentowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Chrzanowa, symultanę szachową przeznaczoną dla wszystkich kategorii wiekowych, loterię; prezentację produktów lokalnych Powiatu Chrzanowskiego, kiermasz rzemiosła połączony z promocją gospodarstw agroturystycznych z terenu Powiatu Chrzanowskiego.
Są też dwa konkursy:
I  Wyplatanie wikliny – przeznaczony dla dorosłych
II Sporządzanie kwiatów z bibuły - przeznaczony dla wszystkich kategorii wiekowych