Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zapraszamy na III Dożynki Powiatowe

Wszystkich mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego zapraszamy na III Dożynki Powiatowe, które odbędą się 17 sierpnia (niedziela) w Babicach, na placu przy Szkole Podstawowej - ul. Zamkowa 3.

Zapraszamy na III Dożynki Powiatowe

Jak co roku Dożynki rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą, potem nastąpi oficjalne otwarcie i Obrzęd Dożynkowy  w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Babicach. Żeby tradycji stało się zadość o godzinie 16 rozpoczną się prezentacje poszczególnych KGW z naszego powiatu, które będą startować w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy.


Wieczorem czekają nas występy zespołów regionalnych: Zespołu Pieśni i Tańca  „Małopolanie” i zespołu góralskiego „Juzyna” z Zawoi. Imprezę zakończy biesiada dożynkowa wraz z zabawą taneczną.
Przewidziano też imprezy towarzyszące m.in.: pokaz pierwszej  pomocy w nagłych przypadkach zaprezentowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Chrzanowa, symultanę szachową przeznaczoną dla wszystkich kategorii wiekowych, loterię; prezentację produktów lokalnych Powiatu Chrzanowskiego, kiermasz rzemiosła połączony z promocją gospodarstw agroturystycznych z terenu Powiatu Chrzanowskiego.
Są też dwa konkursy:
I  Wyplatanie wikliny – przeznaczony dla dorosłych
II Sporządzanie kwiatów z bibuły - przeznaczony dla wszystkich kategorii wiekowych