"Domek Artystów Wszelakich" zaprasza

Zapraszamy wszystkich na I Festiwal Osób Niepełnosprawnych „Domek Artystów Wszelakich”, który odbędzie się w dniach 04 – 05 września 2008 roku na terenie Zespołu Pałacowo - Parkowego w Płazie oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

"Domek Artystów Wszelakich" zaprasza

Festiwal Artystyczny ma na celu przybliżenie twórczości niepełnosprawnych artystów amatorów. Pozwoli zaktywizować twórczo chorego, często zaniedbanego kulturowo człowieka. Znaczenie twórczości artystycznej w rehabilitacji osób niepełnosprawnych jest niepodważalne. Pozwala ona rozwijać w sposób harmonijny różne sfery psychiki, zaspokaja potrzeby kulturowe człowieka.
To również pozytywne, integracyjne przenikanie osoby niepełnosprawnej do społeczeństwa, sposobność dzielenia się przeżyciami, możliwość łagodzenia przykrych stanów psychicznych i fizycznych, okazja do rekreacji i zabawy. Twórcza obecność umożliwia pokazanie się, daje szansę na samorealizację. Uprawianie sztuki, dzięki jej wielorakim wartościom wzbogaca życie duchowe osób niepełnosprawnych. Kontakt ze sztuką umożliwia rozładowanie napięć i niepokojów.
W aktywności twórczej osoba niepełnosprawna odzwierciedla swoje uczucia, stany emocjonalne i potrzeby. Na takie właśnie potrzeby chcemy się otworzyć poprzez promowanie talentów na Festiwalu Artystycznym. Każda pomoc, każdy gest dobrej woli będzie dla niepełnosprawnych artystów przejawem dobroci i życzliwości, której jakże często brakuje w naszym zagonionym społeczeństwie.

Program imprezy:

4 września – czwartek
Zespół Pałacowo – Parkowy w Płazie

godz. 11.00  - Uroczyste otwarcie festiwalu - Otwarcie wystawy ( malarstwo, rzeźba, fotografia, formy użytkowe)

godz. 11.15  - Rozpoczęcie części konkursowej( taniec, piosenka, inscenizacja, konkurs malarski, hafciarski,wikliniarski)
godz. 13.00  - Poczęstunek
godz. 14.00  - Wyłonienie finalistów
godz. 14.30  - Zabawa integracyjna

5 września  - piątek
MOKSiR Chrzanów

godz. 9.30   - Rozpoczęcie części konkursowej(taniec, piosenka, inscenizacja)- Występ Teatru Ludowego „ Tradycja” w spektaklu pt. „Z folklorem i z humorem”
godz. 14.00  - Poczęstunek
godz. 14.30  - Rozdanie nagród, pamiątkowych dyplomów, zakończenie festiwalu

Starosta Chrzanowski, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Płazie oraz Prezes Towarzystwa Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Płazie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego do udziału w powyższym przedsięwzięciu.