Kolejny punkt na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

W dniu 7 września 2008 roku w Okleśnej – Gmina Alwernia, zostanie oznakowany kolejny punkt Szlaku Papieskiego – miejsce pobytu Karola Wojtyły na Ziemi Chrzanowskiej.

Kolejny punkt na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej

Symboliczny kamień, krzyż oraz pamiątkowa tablica zostaną umieszczone w sąsiedztwie leśnej kapliczki, gdzie w maju 1977 roku Kardynał Karol Wojtyła Metropolita Krakowski odprawił uroczystą Mszę Świętą.

Oznakowanie kolejnego miejsca na powyższym szlaku zbiega się jednocześnie z uroczystą konsekracją kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Okleśnej.
Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w w/w kościele o godz. 16.30, na której Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski wieloletni przyjaciel i towarzysz wędrówek Jana Pawła II, dokona konsekracji  kościoła.
Kolejno nastąpi oficjalne poświęcenie nowo oznakowanego miejsca na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej, przy leśnej kaplicy.

Niniejsza uroczystość jest kontynuacją przedsięwzięcia pn. „Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej”, którego oficjalne otwarcie nastąpiło 2 kwietnia 2006 roku przy kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mętkowie.
Według założeń Szlak Miejsc Papieskich ma obejmować wszystkie miejsca pobytu Karola Wojtyły na terenie Ziemi Chrzanowskiej, tj.: Alwerni, Balina, Babic, Bolęcina, Chrzanowa, Grojca, Jankowic, Kwaczały, Lgoty, Libiąża, Mętkowa, Młoszowej, Myślachowic, Okleśnej, Płazy, Płok, Poręby Żegoty, Psar, Rozkochowa, Regulic, Sierszy, Trzebini, Wodnej, Krystynowa, Żarek, Zagórza.
Miejsca te będą oznakowane poprzez kamień o nieregularnych kształtach, krzyż odwzorowujący pastorał papieski oraz pamiątkową tablicę marmurową z zamieszczonym cytatem z homilii Karola Wojtyły.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego do czynnego udziału w powyższych uroczystościach.