Po I Festiwalu Osób Niepełnosprawnych

Przyjazna atmosfera, świetna zabawa i prezencja talentów – to główne cechy I Festiwalu Osób Niepełnosprawnych (4-5 09.2008), nad, którym honorowy patronat objęła fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Po I Festiwalu Osób Niepełnosprawnych

Pierwszy dzień festiwalu miał miejsce na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Płazie. Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak. Gości witali: Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Płazie Kazimiera Żmudzińska oraz Wicestarosta Adam Potocki zachęcając przybyłych gości do czynnego udziału w konkursach malarskim, hafciarskim wikliniarskim oraz zabawie integracyjnej kończącej pierwszy dzień Festiwalu.
W czwartek na terenie DPS- u wystąpiły zespoły: SARABANDA z DPS w Płazie, Zespół teatralny „Żółta Ciżemka”, Zespół muzyczny LEJDIS.

W konkursie plastycznym udział wzięli między innymi: Wicestarosta Adam Potocki, Wiceburmistrz Chrzanowa Stanisław Dusza, Sekretarz Gminy Chrzanów Aldona Komorowska, Dyrektor PCPR Zbigniew Kozub, Szef Powiatowego Zespołu  ds. Orzekania o Niepełnosprawności Mariusz Fedak, Wiceburmistrz Trzebini Wiesław Pierzchała, którzy co prawda nie malowali, ale na pamiątkę odcisnęli swoje dłonie.
Dzień zakończyła impreza integracyjna. Uczestnicy festiwalu tańczyli przy muzyce zespołu „Damage”.

II dzień festiwalu to występy zespołów z powiatów ościennych, które zaprezentowały swój kunszt w Chrzanowskim MOKSiR. Wśród nich był m.in. zespół teatralny „Radwanek” Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Każdy występujący podczas dwudniowego Festiwalu zespół otrzymał nagrodę i wyróżnienia!!!
Serdecznie dziękujemy sponsorom: Elektrowni Siersza- Dyrektorowi Panu Stanisławowi Gołąb oraz Panu Leszkowi Martyniakowi właścicielowi sklepu Le-mar jak również wszystkim tym , którzy przyczynili się aby ten festiwal się odbył.