Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

69 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

10 września na dużej Sali Starostwa Powiatowego w Chrzanowie odbyła się sesja naukowa z udziałem kombatantów z okazji 69 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

69 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Tradycją w Powiecie Chrzanowskim stało się już organizowanie sesji naukowych z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, w których uczestniczą świadkowie i uczestnicy tych wydarzeń jak i władze samorządowe oraz młodzież, która prezentuje program artystyczny. 
10 września na sali obecni byli przedstawiciele: Wojewódzkiego Zarządu Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Krakowie, Związku  Kombatantów  Rzeczypospolitej Polskiej  i Byłych Więźniów Politycznych z terenu  Chrzanowa, Trzebini , Libiąża, Alwerni i Babic, Światowego Związku Żołnierzy  AK Chrzanów, Związku Inwalidów Wojennych RP Chrzanów.
Władze samorządowe reprezentowali Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak oraz członek Zarządu Marek Jeleń.

 

 

 

 


Starosta Chrzanowski jak zwykle bardzo serdecznie powitał przybyłych gości. Następnie głos zabrał Pan Zbigniew Ptasiński, Prezes Zarządu Miejskiego Związku Kombatantów RP i BWP w Chrzanowie, który przypominał jak ważna jest pamięć o wojnie i trudzie walki o niepodległą ojczyznę.

 

 

 

 


Podczas uroczystości Prezes Wojewódzkiego Zarządu Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Krakowie płk mgr inż Julian Zięba wręczył odznaczenia osobom, które poprzez swój wkład pracy pomagały w organizacji spotkań kombatanckich organizowanych z okazji rocznic.
Odznaczeni zostali: Pani Małgorzata Bigaj, Pani Barbara Blaut, Pani Marta Tesarczyk, Pani Kazimiera Suślik.

 

 

 

 

 

 


Następnie młodzież z I LO w Trzebini pod opieką dyrekcji i nauczycieli zaprezentowała program artystyczny składający się z wierszy i piosenek, które opowiadały cały przebieg wojny i okupacji. Mogliśmy usłyszeć utwory m.in. Władysława Broniewskiego i K.K. Baczyńskiego.
Na zakończenie młodzież wręczyła każdemu przybyłemu kombatantowi po symbolicznym goździku.