Konkurs plastyczny „Chrzanów Miastem Świętego Mikołaja”

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Chrzanów Miastem Świętego Mikołaja”. Organizowany jest on przez Muzeum w Chrzanowie i Fundację im. Brata Alberta Świetlica Terapeutyczna w Chrzanowie.

Konkurs plastyczny „Chrzanów Miastem Świętego Mikołaja”

Pod powyższym tytułem Muzeum w Chrzanowie – wspólnie z Fundacją Brata Alberta – Świetlicą Terapeutyczną w Chrzanowie – ogłosiło konkurs plastyczny dla osób niepełnosprawnych. Organizatorzy liczą na to, że konkurs rozbudzi także zainteresowania plastyczne u tych, którzy dotąd ich nie odkryli i nie ujawnili. Od uczestników oczekuje się, że przedstawią w dowolnej formie plastycznej postać św. Mikołaja, związanego z historią i współczesnością miasta Chrzanowa. Uczestnicy mogą maksymalnie zgłosić po 4 prace. Termin składania prac: 24 listopada 2008 r. Będą one oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat i powyżej 16 lat. Regulamin dostępny u Organizatorów oraz na stronie internetowej Muzeum.
Ogłoszenie wyników nastąpi 5 grudnia br. w Domu Urbańczyka. Pokłosiem konkursu będzie wystawa, która będzie do zobaczenia od 2 lutego do 2 marca 2009 r. – także w Domu Urbańczyka (al. Henryka 16).

I. Organizatorzy:
- Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich
- Fundacja im.Brata Alberta Świetlica Terapeutyczna w Chrzanowie

II. Cele konkursu:
- prezentacja twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych
- rozbudzanie i poszerzanie wśród osób niepełnosprawnych zainteresowań plastycznych
- przedstawienie w dowolnej formie plastycznej postaci św. Mikołaja związanej z historią i współczesnością miasta Chrzanowa

III.  Zasady uczestnictwa

Hasło konkursu: “Chrzanów Miastem św. Mikołaja”

Uczestnicy konkursu: osoby niepełnosprawne

Interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę
Liczba i rozmiar prac: maksymalnie 4 prace jednego autora o wymiarach 297 mm x 420 mm (A3).
Technika: malarstwo, grafika, rysunek oraz dowolne techniki płaskie
Opis prac na odwrocie:
- imię i nazwisko
- wiek
- adres autora
- adres placówki, tel., fax, E-mail oraz nazwisko instruktora (nauczyciela) w przypadku zgłoszenia prac przez instytucję (dom kultury, szkoła, świetlica itp.)

IV.   Termin składania prac:
Prace w płaskich i sztywnych opakowaniach należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 24.11.2008 r.
na adres: Muzeum w Chrzanowie ul. Mickiewicza 13, 32 – 500 Chrzanów
Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne zaginięcie lub uszkodzenie prac nadesłanych pocztą

V. Ocena prac:
Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny prac w dwóch kategoriach wiekowych:
-  do 16 lat
-  powyżej 16 lat
i decyduje o:
- zakwalifikowaniu prac do konkursu
- zakwalifikowaniu prac na wystawę
- przyznaniu nagród
Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i niepodważalne.

VI.  Ogłoszenie wyników:
Laureaci (przewiduje się cenne nagrody rzeczowe i finansowe) zostaną powiadomieni telefonicznie lub odrębnym pismem o wynikach konkursu, miejscu i terminie pokonkursowej wystawy

VII.  Uwagi:
1. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora, o których mowa w art. 50 ust. z dn. 4 lutego 1994 r. O prawach autorskich i prawach pokrewnych  (Dz. U. z 1994r. nr. 24, poz. 83) oraz publikacji na wszelkich polach eksploatacji.
2. Przesłane prace przechodzą na własność organizatora.
3.  Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody (ewentualne informacje w prasie, internecie itp.)

VIII. Terminarz:
1. Nadsyłanie prac: 24 listopad 2008 r.
2. Ocena prac: 27 listopad 2008 r.
3. Informacja o wynikach: od 28 listopada 2008 r.
4. Wręczenie nagród: 5 grudnia 2008 r.;
miejsce: Oddział Wystaw Czasowych “Dom Urbańczyka”
al. Henryka 16 Chrzanów
5. Otwarcie wystawy: 2 luty 2009 r.;
miejsce: Oddział Wystaw Czasowych “Dom Urbańczyka”
al. Henryka 13 Chrzanów
6. Termin prezentacji pokonkursowej wystawy: od 2 lutego 2009 do 2 marca 2009 r.
Komisarz konkursu:
1. Anna Cieplińska e-mail: muzeum@muzeum.chrzanow.pl    tel. (032) 6235173