Powiat Chrzanowski wspiera Małopolski Uniwersytet dla Dzieci

Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci z siedzibą w Trzebini realizuje projekt, którego celem jest zainteresowanie dzieci nauką oraz umożliwienie im kontaktu z autorytetami naukowymi z najlepszych polskich uczelni.

Powiat Chrzanowski wspiera Małopolski Uniwersytet dla Dzieci

Projekt skierowany jest na wzbudzenie zainteresowania nauką w jak najwcześniejszym wieku. Studentami uniwersytetu mogą zostać dzieci w wieku 7 – 12 lat.
Zgłoszenia do Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci przyjmowane są tylko drogą elektroniczną za pomocą formularza zamieszczonego na stronie internetowej: www.uniwersytetdladzieci.edu.pl .
Radę naukową dla małych studentów tworzą pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, którzy czuwają nad merytoryczną zawartością programu studiów.
Powiat chrzanowski jest instytucją wspierającą niniejszy projekt.
W pierwszym semestrze przewidziano 9 wykładów z różnych dziedzin nauki, które w łatwy i przystępny sposób prowadzone są przez wykładowców  z najlepszych polskich uczelni.
Wykłady, połączone z demonstracją lub pokazem multimedialnym, dotyczą ciekawych tematów ze wszystkich dziedzin nauki: fizyki, astronomii, historii, biologii, nauk technicznych, humanistycznych  i innych.
W ramach zajęć prowadzony jest wykład a następnie dyskusja z prowadzącym. Nie ma kolokwiów ani egzaminów, natomiast najlepsi mali studenci zostaną nagrodzeni dyplomami ukończenia studiów.
Każdy student otrzymuje legitymację studencką, która upoważnia go do wstępu na wykłady oraz indeks,  w którym zbierane są zaliczenia – pieczątki obecności na wykładzie.

W najbliższą sobotę tj. 25 października 2008 r. o godz. 9.30 w sali kinowo - wykładowej Domu Kultury Sokół w Trzebini, ul. Kościuszki 74, odbędzie się trzeci wykład Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci pt.: „Skąd wiemy, że to prawda? czyli Dlaczego naukowcy muszą wszystko sprawdzić, a my nie zawsze powinniśmy wierzyć własnym oczom?" wygłosi go prof. dr hab. Jan Kozłowski z Instytutu Nauk  o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego   w Krakowie.

Szczegółowe informacje na temat Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci znajdują się na stronie internetowej: www.uniwersytetdladzieci.edu.pl .

Kontakt:
Dziekanat Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci