Zapraszamy organizacje pozarządowe na bezpłatne seminarium

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Fundacja Instytut Studiów Strategicznych zapraszają organizacje pozarządowe z terenu Powiatu Chrzanowskiego na seminarium informacyjne pt. „Wymiana wspólnych doświadczeń – kluczem do sukcesu”.

Zapraszamy organizacje pozarządowe na bezpłatne seminarium

Spotkanie odbędzie się na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Chrzanowie w dniu 6 listopada 2008 roku w godzinach od 9.00 do 13.00. Prosimy o potwierdzenie udziału w seminarium do 4 listopada pod numer telefonu 032/ 625-79-36 lub e-mailem promocja@powiat-chrzanowski.pl.

Poruszane zagadnienia w ramach spotkania będą dotyczyć Rocznego Planu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz prezentacji dobrych praktyk wynikających ze współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi.
Trenerem prowadzącym będzie Pan Piotr Masłowski z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku.

Seminarium Informacyjne jest realizowane w ramach projektu „Jak lepiej konsultować programy współpracy? Wzmocnienie rzecznictwa i działań monitorujących dla NGO”. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Program „Środki przejściowe” 2005 „Zwiększenie świadomości oraz wzmocnienie roli organizacji pozarządowych w zakresie rzecznictwa i monitoringu”.

Program seminarium:

09:00 - 09:15 - Otwarcie seminarium

09:15 – 11:00 - Poszukując optymalnego modelu współpracy - ćwiczenia w wyznaczaniu wspólnych celów, tworzenia Programów Współpracy. Rywalizacja czy współpraca –promocja działań społecznych (ustawa o pożytku publicznym i wolontariacie – formy współpracy). Korzyści płynące ze współpracy organizacji i samorządu

11:00 – 11: 15 - Przerwa kawowa

11:15– 12:30 - Przykłady dobrych i złych praktyk współpracy organizacji z samorządem

12:30 – 13:00 - Dyskusja, wymiana doświadczeń