Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Kolejni Zasłużeni dla Powiatu Chrzanowskiego

Architekt i wykładowca akademicki Jan Kozub i Jerzy Styczyński gitarzysta zespołu „Dżem” dołączyli w środę do szacownego grona Zasłużonych dla Powiatu Chrzanowskiego. Uroczystość odbyła się podczas XXVI sesji Rady Powiatu.

Kolejni Zasłużeni dla Powiatu Chrzanowskiego

Jan Kozub przez wiele lat pracował na rzecz naszego powiatu w dziedzinie architektury i urbanistyki. Listę jego zasług przypomniał w laudacji Marian Kudera z Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, który wystąpił o nadanie tytułu. Laureat był m.in. autorem koncepcji budowy chrzanowskiego osiedla Północ, węzła autostradowego Chrzanów - Trzebinia, a także współtwórcą chrzanowskiego Muzeum. Ma na koncie 36 publikacji i opracowań naukowych w dziedzinie architektury. Obecnie mieszka w Płazie i wciąż jest zawodowo aktywny uczy, bowiem w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.
„Jestem zaszczycony, że mogłem otrzymać ten tytuł” – mówił wzruszony i rozpromieniony Jan Kozub.

 

 

 

 

 

Laudację na temat drugiego laureata wygłosił Członek Zarządu Powiatu Chrzanowskiego Marek Jeleń. Jerzy Styczyński to żyjąca legenda polskiego blues rocka, członek zespołu „Dżem”, współautor wielu przebojów zespołu płyt długogrających. Dzieciństwo i młodość spędził w Trzebini.  Karierę gitarzysty zaczął w zespole działającym przy Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Tychach, z którym to od czasu do czasu występował na miejscowych przeglądach. Właśnie na jednym z takich konkursów został zauważony przez wokalistę zespołu Dżem, Ryszarda Riedla i zaproszony do współpracy. Jest uznanym muzykiem sesyjny, można go usłyszeć na płytach takich grup jak m.in. Harlem czy Cree.
- Moje zasługi w porównaniu do zasług profesora Kozuba są żadne – powiedział skromnie Jerzy Styczyński, który był bardzo zaskoczony nadaniem mu tytułu Zasłużonego.

 

 

 

 


Po wręczeniu tytułów portrety laureatów zawisły w galerii na Dużej Sali Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.
 
Galeria zdjęć