Nagrody Starosty dla najlepszych uczniów

17 grudnia Starosta Chrzanowski wręczył nagrody dla najlepszych uczniów szkół powiatowych.

Nagrody Starosty dla najlepszych uczniów

Uroczystość miała miejsce w czasie obrad XXVII Sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego.  Zgodnie
z regulaminem Starosta nagrodził uczniów za najlepsze wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne i osiągnięcia sportowe.

 

W tym roku nagrody otrzymali:


Wyniki w nauce - Łukasz Bochenek, uczeń liceum ogólnokształcącego w  Zespole Szkół w Libiążu 

Łukasz jest bardzo dobrym uczniem. W ubiegłym roku szkolnym uzyskał średnią ocen 5,29, brał udział w wielu konkursach przedmiotowych, głównie z zakresu matematyki i astronomii osiągając wysokie wyniki. To, co go wyróżnia, to jegozamiłowanie do astronomii. Może poszczycić się nie lada osiągnięciem na tym polu – wziął udział w Międzynarodowej Kampanii Poszukiwania Planetoid (International Asteroid Serach Campaign). Swoimi obserwacjami zweryfikował orbitę planetoidy 2008 GG uważanej dotychczas za obiekt potencjalnie zagrażający Ziemi. Osiągnięcie to zostało potwierdzone certyfikatem wystawionym przez Instytut Badań Kosmicznych NASA.


Osiągnięcia artystyczne – Justyna Rettke, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie.

Justyna jest bardzo utalentowaną wokalistką. Śpiew, to jej pasja. Ma już na swym koncie nie lada osiągnięcia. Do najważniejszych należy  zaliczyć II miejsce w Ogólnopolskim Spotkaniu z Piosenką „Warszawa da się lubić”, II Miejsce w III Ogólnopolskim Festiwalu Integracyjnym Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna pod patronatem Anny Dymnej, kwalifikacja do Festiwalu Czesława Niemena w Słupsku. Brała również udział w popularnym programie „Szansa na sukces”, gdzie otrzymała wyróżnienie.


Osiągnięcia sportowe - Paweł Pstrusiński – uczeń  II  Liceum Ogólnokształcącego 
w Chrzanowie.

Pasją Pawła jest obrona bramki w meczach futsalowych. Pomimo młodego wieku został już uznany za najlepszego bramkarza Chrzanowskiej Ligi Futsalu. Ale to jeszcze nie wszystko – Paweł występuje w I Lidze Ogólnopolskiej Futsalu, II Lidze Futsalu, I i II Lidze Krakowskiej Futsalu. Ponadto grał w reprezentacji Polski w Turnieju Trzech Narodów i w dwumeczu z Węgrami. W chwili obecnej przygotowuje się do młodzieżowych mistrzostw Europy. Osiągnięcia naprawdę imponujące…

Starosta Chrzanowski, Janusz Szczęśniak  podziękował również rodzicom nagrodzonych uczniów, wręczając im listy gratulacyjne, jak też dyrektorom szkół, w których uczą się nagrodzeni.
 

GALERIA ZDJĘĆ: