Aktorzy z DPS wystawiają Jasełka

23 stycznia podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Płazie zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności w Jasełkach. Przy tej okazji ksiądz Prałat Płazy Tadeusz Czarnota poświęcił nowe pomieszczenia w DPS, których adaptacja została dofinansowana ze środków PFRON.

Aktorzy z DPS wystawiają Jasełka

W uroczystości i przedstawieniu wziął udział Wicestarosta Adam Potocki. Zanim zaproszeni goście przeszli do sali gdzie wystawiano Jasełka zobaczyli nowo zaadaptowane pomieszczenia mieszczące się na poddaszu budynku „C” DPS i wzięli udział w ich poświęceniu.

Przedstawienie oglądali m.in.: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Szybalski,  Wiceburmistrz Trzebini Wiesław Pierzchała, Dyrektor MOKSiR Jan Smółka, Vice prezes Banku Spółdzielczego Halina Głogowska, Przedstawiciel Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej G. Kurowski oraz radni powiatowi.
Wicestarosta Adam Potocki otrzymał obraz namalowany przez Jerzego Kościelniaka podopiecznego DPS przedstawiający budynek Domu Pomocy Społecznej.

Przypominamy, że w ramach przedsięwzięcia powstały:
- 2 pokoje jednoosobowe,
- 1 pokój jednoosobowy z łazienką i aneksem kuchennym,
- 1 pokój dwuosobowy z łazienką i aneksem kuchennym,
- 1 pokój dzienny dla pensjonariuszy DPS,
- 2 łazienki dla osób niepełnosprawnych
- hol i korytarz.

Projekt przyczynił się do zwiększenia dostępności osób niepełnosprawnych ruchowo do usług świadczonych przez DPS w Płazie.
Poprzez adaptację poddasza na pokoje mieszkalne zwiększył się komfort mieszkańców  DPS.

Montaż platformy schodowej umożliwi i ułatwi poruszanie się niepełnosprawnych ruchowo pensjonariuszy po budynku DPS, dzięki czemu mieszkańcy będą mieć lepszy dostęp do  uczestnictwa w zajęciach, jakie mają miejsce na terenie Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

Łączna kwota realizacji przedsięwzięcia: 218 045,14 zł brutto. Projekt został dofinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego w wysokości 85 000 zł brutto.