Wizyta Pani Minister Elżbiety Bieńkowskiej w Chrzanowie – Umowy w ramach MRPO podpisane !!!

W dniu wczorajszym w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chrzanowie miało miejsce uroczyste podpisanie umów, w ramach projektów złożonych do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Niezwykłym w takich przypadkach wydarzeniem była obecność Pani Elżbiety Bieńkowskiej – Minister Rozwoju Regionalnego, która , jak sama podkreśliła niezmiernie rzadko uczestniczy przy podpisywaniu umów o randze lokalnej.

W spotkaniu udział wzięły również władze Województwa Małopolskiego Pan Roman Ciepiela – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Pan Marek Sowa – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Pan Janusz Chwierut Poseł na Sejm RP, a także Pan Tadeusz Arkit – Poseł na Sejm RP, Burmistrzowie, Wicestarosta Pan Adam Potocki, Przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego Pan Andrzej Uryga, radni z terenu powiatu chrzanowskiego oraz goście.

Burmistrz Chrzanowa – Pan Ryszard Kosowski złożył podpis na umowie o dofinansowanie projektu pn. „Budowa obwodnicy płn. – wsch. Chrzanowa”, na którą gmina otrzymała dofinansowanie

w wysokości 55 198 900,00 zł, a całkowita wartość projektu wynosi 85 262 930,00 zł.

Jednocześnie Starosta Chrzanowski - Janusz Szczęśniak podpisał umowę na realizację projektu pn. „Przebudowa i remont ciągów części dróg powiatowych Powiatu Chrzanowskiego przebiegających na obszarach gmin Alwernia, Chrzanów i Trzebinia”, na który powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 000 000 zł przy całkowitej wartości projektu 19 744 000 zł.

W atmosferze niewątpliwego sukcesu Powiatu i Gminy, uroczystość poprowadził Pan Marek Sowa, który podkreślił czołowe miejsce Powiatu Chrzanowskiego w procesie pozyskiwania środków z UE.

Minister Rozwoju Regionalnego zaznaczyła, iż województwo małopolskie jak do tej pory jest na podium w procesie pozyskiwania środków unijnych, obiecała dodatkową pulę środków w ramach pięciu  nagród przygotowanych dla najlepszych województw dla Małopolski, jeśli utrzymamy tempo pozyskiwania i rozliczania projektów na dotychczasowym poziomie.