Konsultacje społeczne projektu "Planu gospodarowania wodami dorzecza Wisły”

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza do wzięcia aktywnego udziału w konsultacjach społecznych dotyczących „Planu gospodarowania wodami dla dorzecza Wisły” prowadzonych do 22 czerwca 2009r.

Konsultacje społeczne projektu "Planu gospodarowania wodami dorzecza Wisły”

Plany gospodarowania wodami opracowywane przez Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej dla każdego obszaru dorzecza, są podstawowym narzędziem współczesnej polityki wodnej. Mają na celu koordynację działań zmierzających do osiągnięcia dobrego stanu wszystkich wód do roku 2015, do których Polska zobowiązała się jako Państwo Członkowskie Unii Europejskiej.

Plany gospodarowania wodami będą stanowić podstawę podejmowania decyzji mających wpływ na stan zasobów wodnych oraz zasady gospodarowania wodami w przyszłości. Będą podstawą ustalania zasad korzystania z wód. Tym samym będą miały wpływ na warunki rozwoju społeczno-gospodarczego całego kraju.

Projekt „Planu gospodarowania wodami dla dorzecza Wisły” znajduje się w Wydziale Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Chrzanowie oraz na stronie internetowej RZGW w Krakowie.

Adres do konsultacji: konsultacje@krakow.rzgw.gov.pl
Interaktywne forum na stronie internetowej WWW.krakow.rzgw.pl

Na stronie tej znajduję się również ANKIETA