Giełda pracy dla zainteresowanych stażem

Podczas piątkowej giełdy pracy dla osób zainteresowanych stażem w branży handlowej swoje oferty proponowało dziesięciu pracodawców z powiatu chrzanowskiego.

Giełda pracy dla zainteresowanych stażem

Oferowano stanowiska sprzedawcy lodów, ubrań, artykułów spożywczych, przemysłowych i obuwia; projektanta wnętrz (jedno miejsce); sprzedawcy barmana i sprzedawcy magazyniera. W sumie 12 miejsc pracy, w tym najwięcej dla sprzedawców.
Stażysta pracuje 8 godzin dziennie. Za każde 30 dni przepracowanych należy mu się 2 dni urlopu. Zarabia 773 zł brutto miesięcznie.
- Staż to nie tylko korzyść dla pracodawcy (pracownika opłaca PUP), ale również dla samego pracownika. Dzięki takiej formie zatrudnienia może nabyć nowe umiejętności i zdobyć doświadczenie - mówi Ewelina Pytlak, kierownik wydziału usług rynku pracy chrzanowskiego pośredniaka.
Z tym zdaniem zgadza się Barbara Guja z Trzebini, która przyszła na majową giełdę pracy do PUP-u.
- Mam 25 lat, dwuletnie dziecko, wykształcenie średnie ogólne i doświadczenie pracy w motelu oraz na stacji paliw. Trudno mi znaleźć pracę. Staż by mi odpowiadał. Szczególnie jestem zainteresowana ofertą stanowiska sprzedawcy lodów, bo to zajęcie do godziny szesnastej, a nie do późnych godzin wieczornych lub nocnych - Barbara Guja ma nadzieję, że rozmowa z reprezentantem firmy handlującej lodami przyniesie pożądany efekt.
W giełdzie wielkie nadzieje pokłada również wiele innych kobiet, które stanowiły większość odwiedzających targi pracy.
(KR)2008 rok w liczbach
571 - tyle osób było na stażu, w tym sześć osób niepełnosprawnych
248 - tyle osób przeszło przygotowanie zawodowe


Na stażystów z powiatu chrzanowskiego czekają nie tylko firmy z branży handlowej. Wcześniej pracodawcy złożyli do PUP wnioski z zapotrzebowaniem m.in. na stażystę fryzjera, bibliotekarza, kucharza, kelnera, florystę i telemarketera. Zainteresowani mogą pytać o szczegóły pośredników pracy w PUP.