Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Spotkanie z Kombatantami w Starostwie

„Przybywajcie nie po to, aby rozdrapywać stare rany, ale po to, aby młode pokolenia naszego narodu poznały prawdę historii z waszych ust” – tymi słowami zwrócił się do kombatantów Starosta Janusz Szczęśniak w czasie spotkania z okazji 64 rocznicy zakończenia II wojny  światowej, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie 13 maja 2009 roku.

Spotkanie z Kombatantami w Starostwie

Spotkanie przedstawicieli środowisk kombatanckich z przedstawicielami samorządu powiatowego 

i młodzieżą ze szkół ponadgimnazjalnych stało się już tradycją w naszym powiecie. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Wojewódzkiego Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Krakowie, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Chrzanowa, Trzebini, Libiąża, Alwerni  i Babic, członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK w Chrzanowie oraz przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych RP w Chrzanowie.


W czasie uroczystości z rąk Franciszka Kubali, Wiceprezesa Wojewódzkiego Zarządu oraz Zbigniewa Ptasińskiego, Prezesa Chrzanowskiego Oddziału ZKRP i BWP odznaczenia za działalność kombatancką przyjęli – Antoni Tomera, Andrzej Szostek i Stanisław Poznański. Za współpracę ze Związkiem Kombatantów RP i BWP został odznaczony Burmistrz Libiąża, Jacek Latko.


Wydarzenia II wojny światowej przybliżyli uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu, którzy uświetnili spotkanie również występem artystycznym. Program został przygotowany pod kierunkiem  Barbary Kirker i Łukasza Płatka, nauczycieli z Zespołu Szkół w Libiążu.

 

GALERIA ZDJĘĆ: