Spotkanie z Kombatantami w Starostwie

„Przybywajcie nie po to, aby rozdrapywać stare rany, ale po to, aby młode pokolenia naszego narodu poznały prawdę historii z waszych ust” – tymi słowami zwrócił się do kombatantów Starosta Janusz Szczęśniak w czasie spotkania z okazji 64 rocznicy zakończenia II wojny  światowej, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie 13 maja 2009 roku.

Spotkanie z Kombatantami w Starostwie

Spotkanie przedstawicieli środowisk kombatanckich z przedstawicielami samorządu powiatowego 

i młodzieżą ze szkół ponadgimnazjalnych stało się już tradycją w naszym powiecie. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Wojewódzkiego Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Krakowie, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Chrzanowa, Trzebini, Libiąża, Alwerni  i Babic, członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK w Chrzanowie oraz przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych RP w Chrzanowie.


W czasie uroczystości z rąk Franciszka Kubali, Wiceprezesa Wojewódzkiego Zarządu oraz Zbigniewa Ptasińskiego, Prezesa Chrzanowskiego Oddziału ZKRP i BWP odznaczenia za działalność kombatancką przyjęli – Antoni Tomera, Andrzej Szostek i Stanisław Poznański. Za współpracę ze Związkiem Kombatantów RP i BWP został odznaczony Burmistrz Libiąża, Jacek Latko.


Wydarzenia II wojny światowej przybliżyli uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu, którzy uświetnili spotkanie również występem artystycznym. Program został przygotowany pod kierunkiem  Barbary Kirker i Łukasza Płatka, nauczycieli z Zespołu Szkół w Libiążu.

 

GALERIA ZDJĘĆ: