Płoki kolejne na Szlaku Miejsc Papieskich

W dniu 30 maja 2009 roku przy Sanktuarium Matki Bożej Patronki Polskich Rodzin Robotniczych w Płokach odbyły się już XII DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. W ramach uroczystości oznakowano kolejne miejsce na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.

Płoki kolejne na Szlaku Miejsc Papieskich

Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy powiatu chrzanowskiego, samorządowcy, zaproszeni goście, a przede wszystkim parafianie.
Uroczystej Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Prałat Stanisław Mszal Dziekan Dekanatu Trzebińskiego, podczas której Słowo Boże wygłosił Ojciec Bartłomiej Mazurkiewicz Gwardian Klasztoru Bernardynów w Alwerni.
Na placu przy Sanktuarium został umieszczony kamień o nieregularnych kształtach z pamiątkową marmurową tablicą uwieczniającą słowa Jana Pawła II :

Święci nie żyją dopiero w niebie.
Świeci dojrzewają tutaj, na ziemi".

W sąsiedztwie obelisku stanął krzyż - pastorał papieski.
Poświęcenia kolejnego punktu na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej dokonał Dziekan Dekanatu Trzebińskiego Ks. Prałat Stanisław Mszal.

Na temat idei oznakowania Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej wypowiedział się Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, który jednocześnie dokonał uroczystego wręczenia Aktu opieki nad obeliskiem miejscowej młodzieży.
Zebrani goście zaśpiewali „Barkę" - ulubioną pieśń śp. Ojca Świętego Jana Pawła II.

W niniejszych uroczystościach udział wzięli, m.in.: Pani Agata Szuta Pierwszy Małopolski Wicekurator Oświaty, Starosta Chrzanowski Janusz Szcześniak, Z-cy Burmistrza Miasta Trzebini Pani Barbara Siemek oraz Pan Wiesław Pierzchała, a  także Radni Powiatu Chrzanowskiego, Gmin oraz mieszkańcy.

Wszystkim osobiście zaangażowanym w organizację tego niezwykłego duchowego wydarzenia, a także przybyłym na uroczystość gościom serdecznie dziękujemy.