Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają już wakacje

Egzamin zdaliście na szóstkę. Cieszymy się, że wyciągnęliśmy was z samotności w czterech ścianach i umożliwiliśmy naukę przez zabawę - usłyszeli absolwenci drugiego roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie od swojej prezes Lucyny Kozub - Jentys - siły napędowej uniwersytetu.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają już wakacje

Fot. Lucyna Kozub Jentys, prezes UTW składa dyplomy z wyróżnieniami na ręce starosty grupy Jerzego Balisia. Pomagają jej w tym: Urszula Liszka i Urszula Kupcza

 

Pani prezes rozdała 103 dyplomy z wyróżnieniem osobom, które były sumienne i nie opuszczały zajęć. A było ich sporo: nauka języków obcych (francuskiego, włoskiego, angielskiego i niemieckiego), obsługa komputera, plastyka, zajęcia ruchowe (taniec towarzyski, tai-chi, gimnastyka rehabilitacyjna, aerobik w wodzie, nauka pływania) i nadobowiązkowe śpiewanie w Chórze Akademickim UTW.
Co będzie z absolwentami drugiego roku tych nietypowych studiów?
- Wszystkie grupy oczekują ciągu dalszego. Zarząd UTW zastanowi się nad zmianą formuły zajęć i zaproponuje seniorom coś nowego - zapowiada Lucyna Kozub - Jentys.
Dodaje, że zgodnie z sugestiami samych zainteresowanych, na „trzecim roku" lekcje języków obcych nie będą już obowiązkowe. Tych seniorzy lękali się najbardziej.
(KR)