Debatowali nad przyszłością Małopolski Zachodniej

Chrzanów ma ziemniaki po cabańsku, Wadowice kremówki papieskie, Oświęcim „Dolinę Karpia", a Olkusz gęś z Rodaków.
- Produkty regionalne Małopolski Zachodniej musimy promować jeszcze mocniej, niż dotychczas - uznali członkowie debaty nad przyszłością naszego regionu w programie TVP Kraków pod nazwą „Bez krawata - Krakowski Salon Polityczny".

Debatowali nad przyszłością Małopolski Zachodniej

W dyskusji uczestniczyli: Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Starosta Oświęcimski Józef Kała i Burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka.
W programie poruszono m.in. kwestię cmentarza żydowskiego w Chrzanowie. Starosta Janusz Szczęśniak odpierał zarzuty jakoby powiat chrzanowski nie wykorzystywał promocyjnie tej historycznej perły Chrzanowa. Dowodził, że ten zabytek jest częścią miasta i częścią chrzanowskiej kultury. Przypomniał o odnowieniu kirkutu i uroczystej wspólnej modlitwie za zmarłych 7 sierpnia 2007 roku.
Starostę pytano również, czy w powiecie chrzanowskim upadły już wszystkie zakłady przemysłowe. Zaprzeczył podając przykłady trzech bardzo dobrze prosperujących: Zakładów Chemicznych Alwernia, trzebińskiej rafinerii i elektrowni Siersza.

Program „Bez krawata" nagrywano 9 czerwca na rynku w Oświęcimiu. Widzowie Telewizji Polskiej Kraków zobaczą go na małym ekranie 13 czerwca o godz. 18.30.
(KR)

Starosta Janusz Szczęśniak na oświęcimskim rynku debatował nad przyszłością Małopolski Zachodniej z Burmistrz Wadowic Ewą Filipiak, Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego Markiem Sową, Starostą Oświęcimskim Józefem Kałą i Burmistrzem Olkusza Dariuszem Rzepką. Program prowadził redaktor TVP Kraków Sławomir Mokrzycki (trzeci od lewej).

Zobacz program "Bez krawata"