Artystyczne zmagania w „Domku Artystów Wszelakich”

25 czerwca 2009 r.  Dom Pomocy Społecznej w Płazie już po raz drugi zamienił się  w „Domek  Artystów Wszelakich”.

Artystyczne zmagania w „Domku Artystów Wszelakich”

Festiwal jak w roku poprzednim honorowym Patronatem objęła Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak. Następnie przybyłych gości powitała dyrektor DPS Pani Kazimiera Żmudzińska oraz pomysłodawca Festiwalu Wojciech Talowski, serdecznie wszystkim gościom dziękując za przybycie, a sponsorom za pomoc w przygotowaniu Festiwalu.

Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę prac z I Festiwalu oraz spróbować swoich sił w przygotowanych konkursach: hafciarskim, rzeźbiarskim, malarskim, rzemiosł różnych. Aktywny udział w konkursach obrazowała praca zespołowa Wicestarosty Adama Potockiego radnej  Zofii Gniewek, dyrektora PCPR w Chrzanowie Zbigniewa Kozuba oraz pracownika wydziału promocji , którzy  namalowali obraz zatytułowany „Domek Artystów Wszelakich i jego mieszkaniec”. Zabawa integracyjna przy muzyce zespołu „Demage” zakończyła pierwszy dzień imprezy.

Drugi dzień Festiwalu to  występy zespołów zaproszonych z powiatów ościennych ale również reprezentantów powiatu chrzanowskiego na scenie MOKSiR w Chrzanowie. Zaproszenie po  raz drugi przyjął  również zespół ludowy Tradycja występując  z programem „ Piosenka jest dobra na wszystko”. Uroczystość uświetnił także występ „chrzanowskiego barda” Piotra Kłeczka. Uroczystego zamknięcia Festiwalu dokonał Wicestarosta Adam Potocki oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Szybalski wręczając wszystkim uczestnikom Festiwalu pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Patronat medialny nad Festiwalem objęli: TVP Kraków, Gazeta Krakowska, Chrzanowska Telewizja Lokalna oraz Przełom Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej.

Serdecznie dziękujemy również sponsorom zaangażowanym w organizację Festiwalu: Hurtowni „Astir” z Chrzanowa, Berner Polska Sp. z o.o., PPHU „KO-MA”, PHS sp. z o.o., Elektrowni Siersza, Omega Art z Olkusza.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich gości, którzy przybyli na II Festiwal Osób Niepełnosprawnych „Domek Artystów Wszelakich”.