Ubezpieczajcie swoje domy

Tylko przez wykupienie polisy majątkowej możecie się zabezpieczyć przed stratą dobytku z powodu wichur czy powodzi.

Ubezpieczajcie swoje domy

Oberwanie chmur, gradobicia, wichury, podtopienia. Czerwcowa aura nie rozpieszczała mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego. Wiatr zrywał dachy, linie energetyczne, uszkadzał stacje transformatorowe, powalał drzewa. Woda podtapiała domy.

- Klęski żywiołowe z powodu zawirowań klimatycznych będą się zdarzać coraz częściej. Należy więc uświadomić sobie to zagrożenie i chronić przed nim przede wszystkim na własną rękę. Można przecież zabezpieczyć swój dobytek wykupując polisę ubezpieczeniową. Zwykle są to pakiety, które chronią przed różnego rodzaju szkodami. Warto zadbać, by w umowie znalazła się ochrona przed skutkami uderzenia pioruna, pożaru, gradobicia, powodzi, huraganu, śniegu, a także trzęsieniami ziemi. Polisa powinna także pokrywać koszty akcji ratowniczej oraz uprzątnięcia po szkodzie - namawia Zbigniew Adamczyk, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.
(KR)

Ile wydasz na polisę ubezpieczeniową?
250 zł - składka roczna na ubezpieczenie domu o wartości 300 tys. zł wraz z mieniem ruchomym o wartości 20 tys. zł
350 zł - składka roczna na ubezpieczenie domu o wartości 250 tys. zł wraz z elementami stałymi i ruchomymi o wartości 32 tys. zł oraz garażem wartym 10 tys. zł
1,3 tys. zł - 1,7 tys. zł - roczna składka na ubezpieczenie domu o wartości 1,5 mln zł