Policjanci będą pracować w godnych warunkach

W grudniu 2009 lub zaraz po nowym roku Komenda Powiatowa Policji przeniesie się z wysłużonego budynku przy alei Henryka do nowej siedziby przy ul. Jordana w Chrzanowie.

Policjanci będą pracować w godnych warunkach

Nowa siedziba KPP przy ul. Jordana w Chrzanowie

- Początkowo myśleliśmy, że uroczyste otwarcie będzie możliwe już w lipcu i że połączymy je ze świętem policji. Kryzys gospodarczy zweryfikował jednak te plany - przyznaje mł. insp. Tomasz Zając, Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie.

Trwają prace wykończeniowe w nowej komendzie. Pomieszczenia nie są jeszcze umeblowane. Policjanci pożegnają się z ciasnymi klitkami przy alei Henryka i przejdą do dużych, klimatyzowanych, otwieranych elektroniczną kartą, biur. Najwyżsi rangą (m.in. komendant) będą mieli do dyspozycji sąsiadujące z pokojami łazienki z prysznicem.
Będzie recepcja, poczekalnia, porządne sanitariaty, szatnie, winda, podjazd dla niepełnosprawnych, siłownia i sala do ćwiczeń, strzelnica, warsztat mechaniczny (będą tam prowadzone drobne naprawy w policyjnych radiowozach), myjnia samochodowa, a nawet pokoje dla gości.
- Szkoleń na strzelnicy nie będzie słychać na zewnątrz, bo ściany są wygłuszone. Skorzystają z niej także policjanci z sąsiednich komend - uściśla Robert Matyasik, rzecznik policji.
Obecnie chrzanowscy stróże prawa korzystają z gościnności olkuskiej komendy wyposażonej w strzelnicę.
Skończą się także podróże z zatrzymanymi do jaworznickiego aresztu. Na parterze nowej siedziby KPP w Chrzanowie przewidziano cztery areszty mieszczące po dwie osoby. W budynku nie będzie kuchni, a wyłącznie aneksy kuchenne. Posiłki dla aresztantów (prawdopodobnie fast foody) przygotowywać będzie firma cateringowa wynajęta przez komendę.
- W aresztach będzie pokój przesłuchań, co ułatwi pracę prokuratorom z sąsiedniego budynku - podkreśla komendant Zając.
Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Pieniądze na adaptację budynku przy ul. Jordana w Chrzanowie pochodzą głównie z budżetu państwa.
Klaudia Remsak

W tym budynku będzie strzelnica

Chrzanowscy mundurowi będą pracować w komendzie przy alei Henryka do końca 2009 roku

Chrzanowska KPP w liczbach