Zapraszamy na IV Dożynki Powiatowe

Wszystkich mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego zapraszamy na IV Dożynki Powiatowe, które odbędą się 30 sierpnia (niedziela) w Gromcu - gmina Libiąż, na Boisku LKS „Nadwiślanin".

Zapraszamy na IV Dożynki Powiatowe

Dożynki Powiatowe w latach ubiegłych odbyły się już kolejno:
I - Gmina Trzebinia - Karniowice, II - Gmina Trzebinia - Karniowice, III -Gmina Babice.

Tradycyjnie Dożynki rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą, po oficjalnym otwarciu rozpocznie się Obrzęd Dożynkowy w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich „Gromcaneczki". Jak co roku prezentować się będą poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu, które wystartują w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy.

W godzinach popołudniowych zaprezentują się młodzieżowe zespoły taneczne oraz kabaret „Truteń". Impreza zakończy się biesiadą dożynkowa wraz z pokazem laserów.

Wśród imprez towarzyszących znajdzie się m.in.: poświęcenie sztandaru z okazji Jubileuszu 25 - lecia Koła Pszczelarskiego w Libiążu, pokaz pierwszej pomocy w nagłych przypadkach zaprezentowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Chrzanowa, prezentacja kół łowieckich i wędkarskich z powiatu chrzanowskiego, loteria, prezentację produktów lokalnych powiatu chrzanowskiego oraz kiermasz rzemiosła.

Organizatorzy przewidzieli również konkursy dla dzieci i dorosłych:
I) Plastyczny (technika - rysowanie węglem) - przeznaczony dla dzieci w wieku 5-9 lat ,
II) Plastyczny (technika - masa solna) - przeznaczony dla dzieci
w wieku 10-14 lat,
III) „Wyścig farmerów" - przeznaczony dla młodzieży i dorosłych.

Do uczestnictwa w tegorocznych Dożynkach Powiatowych serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu chrzanowskiego, okolic oraz przybyłych gości.