Wiadukt w Kroczymiechu otwarty

Od kilku dni samochody mogą już kursować przez wiadukt w Kroczymiechu. Na tę inwestycję kierowcy czekali bardzo długo.

Wiadukt w Kroczymiechu otwarty

Fot. Uroczyste przecięcie wstęgi na wiadukcie w Kroczymiechu

Wiadukt był gotowy w czerwcu, ale Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego dopiero dwa tygodnie temu wydał pozwolenie na użytkowanie przejazdu.
Prace przy budowie siedmioprzęsłowego obiektu żelbetowego trwały 18 miesięcy. 18 maja 2009 roku zamknięto przejazd drogą wojewódzką nr 933 na odcinku w rejonie budowy wiaduktu. Objazd z Chrzanowa do Libiąża poprowadzono ulicą Powstańców Styczniowych.
Wykonawcą było przedsiębiorstwo MOSTY Chrzanów sp. z o.o. Roboty wykonywano w ramach modernizacji drogi wojewódzkiej nr 933 na odcinku Brzeszcze - Chrzanów. Inwestycja kosztowała 38 mln zł. 65 proc. tej sumy sfinansował Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostałą kwotę wyłożyło Województwo Małopolskie.
W ramach zadania: "Modernizacja drogi woj. nr 933 na odcinku Brzeszcze - Chrzanów wraz z budową wiaduktu w m. Kroczymiech" Powiat Chrzanowski sfinansował remont odcinka drogi powiatowej - ul. Balińskiej w Chrzanowie (fragment od cmentarza do wjazdu na A4). Wymiana chodników i nawierzchni oraz budowa zatoczki kosztowała 390 tys. zł.

(KR)

Obecni na konferencji prasowej u burmistrza Chrzanowa Ryszarda Kosowskiego na dzień przed otwarciem wiaduktu chwalili mieszkańców ul. Jaworowej w Libiążu (za dzielne znoszenie objazdów) i ul. Oświęcimskiej w Chrzanowie (za uporządkowanie poboczy na czas robót)

Wiadukt w liczbach
155,2 m - długość wiaduktu