Zapraszamy na Rajd - Familiadę Rowerową

12 września o godzinie 14:00 z placu zielonego przy Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, z okazji Dnia Powiatu rusza rajd rowerowy dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy !!!

Zapraszamy na Rajd - Familiadę Rowerową

Rajdu - Familiady Rowerowej

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie
Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Sportowy
Współorganizator - Komisja Turystyki Kolarskiej PTTK Chrzanów

Postanowienia ogólne:

Poniższe przepisy określają zasady przeprowadzenia Rajdu - Familiady Rowerowej w dniu 12 - września 2009 roku.
Zapisy przyjmowane są do dnia 11 września (godz. 15:00) w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, ul. Partyzantów 2, pok. 303, tel. (032) 625 79 46, e-mail promocja@powiat-chrzanowski.pl , Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym ul. Wyszyńskiego 19, 32-500 Chrzanów, tel./fax. 623-85-46, e-mail: moschrzanow@wp.pl. Maile powinny mieć dopisek „zgłoszenie na familiadę"   zawierać imię, nazwisko i wiek uczestnika.
Zgłoszenia także w dniu startu do godz. 13:00

· Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zapoznanie się z regulaminem rajdu oraz podporządkowanie się decyzjom kierownictwa rajdu.
· Uczestnicy Rajdu ponoszą pełną odpowiedzialność za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania trasy.
· Uczestnicy zawodów nie przestrzegający Regulaminu zostaną zdyskwalifikowani.

Uczestnictwo w rajdzie:

· Przed Rajdem zawodnicy muszą złożyć pisemną deklarację, że startują na własną odpowiedzialność i w razie wypadku na trasie Rajdu nie z winy Organizatora nie będą dochodzić odszkodowania od Organizatora.
· Prawo startu w rajdzie mają osoby, których stan zdrowia pozwala na udział w nim.
· w Rajdzie mogą brać udział uczestnicy indywidualni, rodziny, grupy zorganizowane. Dzieci do lat 10-ciu bez karty rowerowej mogą brać udział w Rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych,
· Uczestnicy rajdu zobowiązani są do posiadania dokumentu tożsamości oraz niezbędnej wiedzy i umiejętności dotyczących poruszania się po drogach.
· Podczas rejestracji w biurze Rajdu uczestnikom nadawane są numery, które później wezmą udział w losowaniu nagród dla uczestników rajdu.

Wyposażenie zawodników:

· Obowiązkowe wyposażenie każdego uczestnika Familiady Rowerowej:
- rower z pełnym wyposażeniem, w tym ze światłem tylnym i przednim,
- kask rowerowy
- dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, legitymacja uczniowska, itp.),

Zasady poruszania się podczas rajdu:

· Udział w rajdzie odbywa się przy nieograniczonym ruchu drogowym.
· Uczestnicy rajdu zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz poruszania się prawą stroną drogi w odległości 30 - 50 cm od jej krawędzi.
· Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny technicznie rower (wyposażony w hamulec, dzwonek, szkło odblaskowe z tyłu, sprawnie działające oświetlenie, komplet narzędzi, zapasową dętkę, pompkę, linkę do przypięcia roweru itp.).
· W trakcie jazdy należy dostosować prędkość do swoich umiejętności oraz sytuacji na drodze, a przy zjazdach przestrzegać zakazu wyprzedzania.
· Podczas jazdy nie należy wypuszczać kierownicy z rąk i zdejmować stóp z pedałów.
· Każdą zmianę kierunku jazdy należy sygnalizować ruchem ręki, zwłaszcza podczas przejazdu przez skrzyżowanie.
· W trakcie postoju nie wolno tarasować drogi.
· Jadąc rzędem, należy zachować minimum 3 - 5 m odległości między rowerami, a przy zjazdach od 15 do 30 m.
· W kolumnie należy zachować 50 - 100 m odległości między poszczególnymi grupami.
· Każdy uczestnik wycieczki powinien posiadać okulary chroniące oczy przed słońcem, wiatrem i kurzem, kask lub jasną czapeczkę z daszkiem, ubranie dostosowane do aury,
· Wskazane jest posiadanie telefonu komórkowego
· W trakcie rajdu zabrania się spożywania napojów alkoholowych i używania środków odurzających.

Informacje dodatkowe:

· Uczestnictwo w rajdzie na koszt i ryzyko uczestników.
· Organizator nie bierze na siebie odpowiedzialności za rzeczy zagubione, szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po zakończeniu rajdu.
· Nieprzestrzeganie regulaminu rajdu oraz samowolna zmiana trasy rajdu powodują wykluczeniu z rajdu bez prawa zwrotu kosztów uczestnictwa.
· Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Organizator nie zapewnia:
· Ubezpieczenia
· Serwisu technicznego i części zamiennych

Nagrody: 1 rower oraz koszulki, piłki , gadżety reklamowe
Uczestnik Rajdu otrzyma: wodę mineralną oraz baton regeneracyjny

Trasa
Start - ul. Partyzantów 2
ul. Leśna - Ligęzów - Chełmońskiego - Droga graniczna na Groble - dojazd do grobli, powrót - ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna nr 2.