Jeszcze więcej atrakcji

Tegoroczny „Dzień Powiatu" przyniósł mieszkańcom jeszcze więcej wrażeń i atrakcji niż poprzedni. Były atrakcje dla małych, większych i całkiem dużych a na koniec imprezy wielka feta muzyczna z gwiazdami Sztywnym Palem Azji i Kombii.

Jeszcze więcej atrakcji

Część dopołudniowa imprezy to konkursy, egzaminy i prezentacje.
Zaczęliśmy tradycyjnie jak w zeszłym roku turniejem szachowym oraz konkursem latawcowym. W tym pierwszym wystartowało 27 zawodników a triumfowali : 1 MIEJSCE - Bartłomiej Wiejaczka , 2 MIEJSCE - Joanna Byrka , 3 MIEJSCE - Bogdan Łysik.

W tych samych godzinach na placu zielonym wzniosły się w niebo latawce kierowane przez swoich młodych konstruktorów.

W poszczególnych kategoriach miejsca zajęli:

Kat. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej
I MIEJSCE- Dominik Chojnicki
Kamila Wrześniewska
II MIEJSCE- Patryk Kubański
II MIEJSCE- Milena Bolek

Kat. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej
I MIEJSCE- Daniel Nieduziak
II MIEJSCE- Jakub Batko
Miłosz Wojnarowski
III MIEJSC- Marek Klag

Kat. uczniowie szkół gimnazjalnych
I MIEJSCE- Jakub Klag
II MIEJSCE- Gabriela Gaspar
III MIEJSCE- Paulina Batko
Angelika Drop

Obie imprezy towarzyszące organizował Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury.

Ale to nie były jedyne atrakcje dla młodych mieszkańców naszego powiatu. Tłumy ludzi gromadziły się przy stoiskach wystawionych przez przedstawicieli policji. Powodów były kilka. Pierwszy to „małpi gaj", którego przejście kończyło się otrzymaniem dyplomu, drugi to możliwość sprawdzenia jak wygląda uzbrojenie i wyposażenie antyterrorystów, czyli pistolety, pistolety maszynowe, robot do rozbrajania ładunków oraz ambulans pirotechniczny.
Trzeci powód to możliwość zdania na kartę rowerową i motorowerową. Organizatorzy już od samego rana byli zasypywania pytaniami kiedy i jak odbędą się egzaminy. Poza tym można było dowiedzieć się o prewencji, służbie w policji oraz oznakować rower.
Dodatkowo najmłodsi uczestnicy mogli uczestniczyć w organizowanych przez Policję konkursach plastycznych.

Nagrodzeni laureaci konkursów plastycznych:
KONKURS pn, „KREDĄ PO ULICY":
1 MIEJSCE - Nikola Stachańczyk
2 MIEJSCE - Martyna Wrześniewska
2 MIEJSCE - Marcin Głuszczenko

KONKURS pn, „POLICJANT TWÓJ PRZYJACIE":
1 MIEJSCE - Anna Seweryn
2 MIEJSCE - Marcin Kozłowski
3 MIEJSCE - Wiktoria Gawlikowska

KONKURS pn, „JAK BYĆ BEZPIECZNYM":
1 MIEJSCE - Oliwia Urbaniak
2 MIEJSCE - Daniel Nieduziak
3 MIEJSCE - Wojciech Bromboszcz

Również przed południem na głównym placu imprezy odbyło się pieczenie Ziemniaków po Cabańsku. Była to kontynuacja przedsięwzięcia znanego nam pod nazwą Festiwal Ziemniaków po Cabańsku.
Do konkursu przystąpiło sześciu uczestników.

Komisja Konkursowa w składzie: Pani Joanna Wątroba, Pan Tadeusz Szybalski, Pan Marek Jeleń, Pan Wiesław Domin wyłoniła następujących laureatów:

1 MIEJSCE - Koło Gospodyń Wiejskich z Karniowic
2 MIEJSCE - Pani Małgorzata Bachowska - mieszkanka Kwaczały
3 MIEJSCE - Pan Łukasz Pomper - mieszkaniec Chrzanowa

Około godziny 13 zaskoczył nas deszcz a popołudnie miały wypełnić Familiada Rowerowa oraz Turniej Gmin w siatkówce.
Siatkarze zagrali na hali przy ul. Wyszyńskiego 10, natomiast grupa około 60 kolarzy dzielnie wyruszyła na trasę, niezrażona niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Laureatem pierwszej nagrody (rowera ) w Familiadzie Rowerowej był Pan Adam Mąsiorski - mieszkaniec Chrzanowa.

Wieczorem rozpoczęły się koncerty. O godzinie 18 przed publicznością zaprezentowała się grupa TRAFO a po niej Borderline, które zaserwowały porcję rasowego rockowego grania.
Wraz zapadającymi zmierzchem ludzi na placu przybywało. Przyszedł czas na gwiazdy.
Około godziny 19:30 na scenę wyszli muzycy Sztywnego Pala Azji i zaczęło się...
Podobnie jak w zeszłym roku bardzo ciepło przyjęci przez publiczność dali wspaniały koncert. Niespodzianką było pojawienie się na scenie obok obecnego wokalisty Bartka Szymoniaka pierwszego wokalisty SzPAL - Leszka Nowaka. Muzycy zeszli ze sceny przy gorącej owacji fanów.
Teraz nadszedł czas na „rande vous". Kiedy na scenie pojawił się Grzegorz Skawiński wraz z grupą KOMBII tłum zafalował i zaczął skandować nazwę zespołu. Zaczęli ostro, gitarowo by potem przypomnieć wszystkie swoje największe przeboje, stare i nowe.
Publiczność śpiewała nie tylko refreny, ale i całe fragmenty piosenek.
Nadmieniamy, że na koncert KOMBII przyjechali do nas goście z ościennych powiatów olkuskiego i oświęcimskiego. Zespół zszedł ze sceny dopiero po bisach.

Od siebie dodamy tylko, że z mieszkańcami naszego powiatu zobaczymy się ponownie za rok na ...Trzecim Dniu Powiatu. Serdecznie zapraszamy!

Chcieliśmy też podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji imprezy:

Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury