Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Sołeckie Kluby Aktywności Zawodowej będą działać nadal

Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie zdobył 200 tys. zł z Europejskiego Funduszu Społecznego na dalszą działalność Sołeckich Klubów Aktywności Zawodowej dla bezrobotnych mieszkających na wsi.

Sołeckie Kluby Aktywności Zawodowej będą działać nadal

Fot. Dyrektor chrzanowskiego PUP Barbara Babijczuk i Lidia Góralewicz z zespołu projektowego PUP

 

Sołeckie Kluby Aktywności Zawodowej działają w Młoszowej, Kwaczale, Żarkach, Babicach i Płazie od października 2008 roku. Liderzy aktywności zawodowej udzielają tam informacji zawodowej osobom bezrobotnym, przeprowadzają warsztaty, udostępniają informacje o ofertach pracy.
Na funkcjonowanie klubów PUP pozyskał rok temu 50 tys. zł z Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Pilotażowy projekt cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony osób korzystających z oferty SKAZ, jak i ze strony władz gminnych, które były partnerami projektu. Postanowiliśmy więc kontynuować tę działalność - podkreśla Lidia Góralewicz z chrzanowskiego PUP.
Gminy zadeklarowały, że nadal będą udostępniać pomieszczenia klubom, a PUP zapewnił w każdej z gmin dwóch liderów aktywności zawodowej. Równocześnie PUP w Chrzanowie starał się zdobyć pieniądze z EFS. Zespół projektowy PUP opracował cztery projekty do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
- Udało się. Pozyskaliśmy niebagatelną kwotę blisko 200 tys. zł na finansowanie działalności SKAZ-ów od stycznia do października 2010 roku w gminach: Trzebinia, Libiąż, Babice i Alwernia - mówi Barbara Babijczuk, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie.
Kontynuowana będzie także działalność sołeckiego klubu w Płazie, ale z własnego budżetu urzędu pracy.
Sołeckie Kluby Aktywności Zawodowej zostaną doposażone w sprzęt przydatny bezrobotnym w poszukiwaniu pracy, który pomoże bezrobotnemu w poszukiwaniach interesującej go oferty pracy oraz w przygotowaniu kompletnej dokumentacji aplikacyjnej.
Harmonogram zajęć w Sołeckich Klubach Aktywizacji Zawodowej jest podawany co miesiąc na stronie internetowej PUP i dostępny w siedzibach klubów.
(KR)


Czy wiesz, że...
Sołeckie Kluby Aktywności Zawodowej swym sposobem działania nawiązują do Lokalnych Punktów Informacyjno-Konsultacyjnych (LPIK), których tworzenie jest rekomendowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Z założeń ministerialnych wynika, że takie terenowe oddziały PUP (LPIK) tworzone będą we współpracy z gminami. PUP w Chrzanowie wyprzedził te działania tworząc SKAZ-y.

 

Okres realizacji projektów: 1 listopada 2009 - 31 października 2010
Łączna pula pozyskanych pieniędzy: 194 640 zł