Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Uczennice na medal

Podczas grudniowej sesji Starosta wręczył nagrody najlepszym uczennicom. Rodzicom przekazał listy gratulacyjne. Wartość nagrody wyniosła 750 zł. Nagrody są uhonorowaniem pracowitości, uzdolnień i umiejętności. Dotyczą osiągnięć w poprzednim roku szkolnym.

Uczennice na medal

Przyznawane są w trzech kategoriach: za najlepsze wyniki w nauce, za najlepsze osiągnięcia artystyczne i za najlepsze osiągnięcia sportowe. Typowania kandydatów do nagród za poprzedni rok szkolny dokonują rady pedagogiczne zainteresowanych szkół.
Regulamin przyznawania nagród dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych Zarząd Powiatu uchwalił w 2006 roku.  
Wyboru najlepszych uczniów, uprawnionych do nagrody, dokonuje komisja konkursowa w składzie: Starosta, Wicestarosta, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu i Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.
(KR)

 

Kto otrzymał nagrodę i za co?

 

Najlepsze wyniki w nauce - Maria Walczak - uczennica III klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. z rozszerzonymi przedmiotami: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie. Jest laureatką III stopnia Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uzyskała indeks na kierunki humanistyczne renomowanych uczelni w Polsce. Ogromna praca, którą włożyła w przygotowanie się do kolejnych stopni olimpiady polonistycznej nie przeszkodziła jej w osiągnięciu bardzo wysokich wyników w pozostałych przedmiotach, o czym świadczy świadectwo ze średnią ocen 5,0. Pasją Marii jest literatura osadzona w kontekście filozoficzno - historycznym. Jest uczennicą o wielkim potencjale, który odpowiednio wspierany i wykorzystywany zaowocuje zapewne wieloma sukcesami.

 

 

Najlepsze osiągnięcia artystyczne - Kamila Mucha - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini. Systematycznie uczestniczy w różnorodnych przedsięwzięciach artystycznych powiatu i szkoły. Brała udział w wielu konkursach poetyckich i teatralnych m.in. w Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy , Poezji Obcojęzycznej, Festiwalu Artystycznym Młodzieży, Konkursach Literackich, Powiatowym Konkursie Małych Form Teatralnych w Języku Szekspira, zajmując zaszczytne miejsca. Śpiewała na recitalu Agnieszki Gnatek w Klubie Literackim Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Brała udział w Powiatowych Akademiach swoją postawą przyczyniając się do promocji powiatu i szkoły.

 


Najlepsze osiągnięcia sportowe - Ewa Grzelec - uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno - Chemicznych w Trzebini. Dyscyplina , którą uprawia to unihokej. Reprezentowała szkołę we wszystkich zawodach sportowych. Jest zawodniczką UKS Multi 75 Killers Kraków w lidze juniorek starszych i seniorek. Brała udział w międzynarodowym turnieju w Czechach, w turnieju Open Air na Łotwie i w meczach międzypaństwowych jako reprezentantka kraju. Zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii juniorek starszych i IV miejsce w kategorii seniorek. Jest reprezentantką kadry narodowej. Ewę cechuje wysoka kultura osobista oraz wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu.