Jasełka na motywach „Opowieści wigilijnej"

Jak co roku aktorzy domu Pomocy Społecznej w Płazie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w Jasełkach. Tegoroczne Jasełka, które odbyły się 14 stycznia były inscenizacją słynnego dzieła Karola Dickensa „Opowieść wigilijna".

Jasełka na motywach „Opowieści wigilijnej"

Na widowni tym razem zasiadły dzieci z Zespołu Szkół w Płazie, oraz dyrektorzy okolicznych Domów Pomocy Społecznej którzy mogli podziwiać historię przemiany skąpca Ebenezera Scrooge'a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej.


Główny bohater to samotnik, nie lubiący ludzi, a dbający jedynie o pomnażanie swojego majątku.
W noc wigilijną ukazuje mu się duch Jakuba Marleya, zmarłego partnera w interesach, który cierpi pod ciężarem win za grzechy jakie popełnił za życia. Ta wizyta ma uchronić Scrooge'a przed podobnym losem. Ebenezer, który na początku bardzo nieufnie podchodzi do niespodziewanego gościa zmienia zdanie pod wpływem wizyt kolejnych duchów. Roztaczają one przed nim sceny z jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego. Przerażony wizją samotnej śmierci Scrooge pojmuje beznadziejność swojego obecnego trybu życia i nastawienia do innych ludzi i staje się z powrotem szczodrym, serdecznym człowiekiem, jakim był za młodu, przed śmiercią siostry, jedynej jak się zdawało osoby, która kiedykolwiek dbała o niego.

 

Galeria zdjęć