Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Uczniowie ZSECh: - Wuef w piwnicy to wstyd!

Jeśli mieszkańcy bloków sąsiadujących z budynkiem trzebińskiego ekonomika przekonają się do budowy hali sportowej (niektórzy obawiają się, że obiekt przysłoni im widok z okna), młodzież doczeka się nowoczesnej i pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Na razie ćwiczy w szkolnych piwnicach.

 

 

Uczniowie ZSECh: - Wuef w piwnicy to wstyd!

Powiat chrzanowski chce wybudować nowoczesną halę sportową na boisku przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Przeznaczy na ten cel 5 mln zł. Pomoże gmina Trzebinia.
- To dla ekonomika niepowtarzalna szansa. Wreszcie przestaniemy się wstydzić warunków, w jakich ćwiczymy na lekcjach wuefu - uważa Piotr Drabik z kl. III technikum ekonomicznego.


Jego koledzy: Michał Maciejowski i Jakub Bugno z kl. IV (na zdjęciu) też uważają, że hala sportowa przy ich szkole to strzał w dziesiątkę i pokazują makietę z wizualizacją obiektu, na którym uczniowie napisali: „Nasze marzenia spełniają się! Będzie hala sportowa".
Według projektu główna sala gimnastyczna z boiskiem do koszykówki (o wymiarach 15x28 m), pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki (9x18) i niewymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, ma być na parterze. Będzie w niej mogło przebywać jednocześnie 120 osób. Na pierwszym piętrze przewidziano małą salę do ćwiczeń. dla 30 osób. Obiekt ma być przystosowany do osób niepełnosprawnych. Przed wejściem zaprojektowano schody z zamontowaną do balustrady elektryczną platformą, a do wejścia głównego prowadzić ma podest i pochylnia.
(KR)

Sala gimnastyczna w liczbach
Powierzchnia całkowita - 1535,68 m2
Powierzchnia użytkowa - 973,14 m2
Kubatura - 10525,80 m2
Szerokość - 30,57 m2
Długość - 43,17 m
Całkowita wysokość - 10,80 m
Odległość od bloku przy ul. Wiśniowej 1 - 14,5 m
Odległość od bloku przy ul. Wiśniowej 3 - 16 m
Odległość od bloku przy ul. Głogowej 11 - 11,3 m

Michał Maciejowski i Jakub Bugno

 

Galeria zdjęć