Uczniowie ZSECh: - Wuef w piwnicy to wstyd!

Jeśli mieszkańcy bloków sąsiadujących z budynkiem trzebińskiego ekonomika przekonają się do budowy hali sportowej (niektórzy obawiają się, że obiekt przysłoni im widok z okna), młodzież doczeka się nowoczesnej i pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Na razie ćwiczy w szkolnych piwnicach.

 

 

Uczniowie ZSECh: - Wuef w piwnicy to wstyd!

Powiat chrzanowski chce wybudować nowoczesną halę sportową na boisku przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Przeznaczy na ten cel 5 mln zł. Pomoże gmina Trzebinia.
- To dla ekonomika niepowtarzalna szansa. Wreszcie przestaniemy się wstydzić warunków, w jakich ćwiczymy na lekcjach wuefu - uważa Piotr Drabik z kl. III technikum ekonomicznego.


Jego koledzy: Michał Maciejowski i Jakub Bugno z kl. IV (na zdjęciu) też uważają, że hala sportowa przy ich szkole to strzał w dziesiątkę i pokazują makietę z wizualizacją obiektu, na którym uczniowie napisali: „Nasze marzenia spełniają się! Będzie hala sportowa".
Według projektu główna sala gimnastyczna z boiskiem do koszykówki (o wymiarach 15x28 m), pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki (9x18) i niewymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, ma być na parterze. Będzie w niej mogło przebywać jednocześnie 120 osób. Na pierwszym piętrze przewidziano małą salę do ćwiczeń. dla 30 osób. Obiekt ma być przystosowany do osób niepełnosprawnych. Przed wejściem zaprojektowano schody z zamontowaną do balustrady elektryczną platformą, a do wejścia głównego prowadzić ma podest i pochylnia.
(KR)

Sala gimnastyczna w liczbach
Powierzchnia całkowita - 1535,68 m2
Powierzchnia użytkowa - 973,14 m2
Kubatura - 10525,80 m2
Szerokość - 30,57 m2
Długość - 43,17 m
Całkowita wysokość - 10,80 m
Odległość od bloku przy ul. Wiśniowej 1 - 14,5 m
Odległość od bloku przy ul. Wiśniowej 3 - 16 m
Odległość od bloku przy ul. Głogowej 11 - 11,3 m

Michał Maciejowski i Jakub Bugno

 

Galeria zdjęć