W kwietniu VI Powiatowy Przegląd i Konkurs Kapel

Nauczyciele i uczniowie I LO w Chrzanowie zapraszają zespoły młodzieżowe na VI Powiatowy Przegląd i Konkurs Kapel, który odbędzie się 15 kwietnia w chrzanowskim MOKSiR-ze. Zwycięzcy wystąpią jako support podczas tegorocznych Dni Chrzanowa. 2 kwietnia mija termin zgłoszeń.

W kwietniu VI Powiatowy Przegląd i Konkurs Kapel

 Ubiegłoroczny V Powiatowy Przegląd i Konkurs Kapel. Fot. Łukasz Dulowski, Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom"

 

W imprezie mogą uczestniczyć zespoły instrumentalne i instrumentalno-wokalne (przynajmniej jeden z członków grupy musi być mieszkańcem powiatu chrzanowskiego).
- Z roku na rok liczba uczestników rośnie. W ubiegłym roku zgłosiło się 12 kapel. Mamy nadzieję, że tym razem będzie ich jeszcze więcej - mówi Piotr Kolasa, wuefista z I LO w Chrzanowie, który angażuje się w organizację imprezy wraz z polonistką Agnieszką Rybińską-Duszą.
Jury oceni czystość intonacji, brzmienie zespołu, dobór i zróżnicowanie repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Piotr Kolasa podkreśla, że pomysłodawcami przeglądu kapel byli uczniowie I LO. Najmocniej zaangażowana w organizację tej imprezy była Natalia Pieszczek, obecnie studentka medycyny.
- Od niej wszystko się zaczęło. Kiedy opuściła szkolne mury, postanowiliśmy kontynuować jej dzieło - dodaje Piotr Kolasa.
Organizatorami i sponsorami tegorocznej imprezy są: I LO w Chrzanowie, MOKSiR w Chrzanowie, Urząd Miejski w Chrzanowie i Starostwo Powiatowe w Chrzanowie. Zespoły, które osiągną największą ilość punktów otrzymają nagrody rzeczowe fundowane przez sponsorów.
(KR)
Zgłoszenie uczestnictwa, kartę zgłoszenia, teksty wykonywanych utworów i listę potrzebnego sprzętu należy przesłać do 2 kwietnia na adres:
I LO im. Stanisława Staszica
Ul. Piłsudskiego 14
32-500 Chrzanów
Tel. 32 623 27 48
www.1lo.pl
e-mail: przegladkapel@1lo.pl lub przegladkapel@yahoo.pl