Spotkanie z Jego Eminencją Kardynałem Stanisławem Dziwiszem

W dniu 20.03.2010r. roku odbyło się coroczne spotkanie z Honorowym Patronem Fundacji "Szlaki Papieskie" Jego Eminencją Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

Spotkanie z Jego Eminencją Kardynałem Stanisławem Dziwiszem

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy pomniku Sługi Bożego Jana Pawła II stojącego na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Następnie delegaci z całego kraju odśpiewali „Barkę", ulubioną pieśń Jana Pawła II.
O godzinie 10.00 w prywatnej kaplicy Arcybiskupów Krakowskich rozpoczęła się uroczysta, koncelebrowana Msza św. poprowadzona przez Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.


Następnie uczestnicy przeszli do apartamentów Kurii na uroczyste spotkanie z Kardynałem.
Tradycyjnie Prezes Fundacji Szlaki Papieskie Pani Urszula Własiuk przedstawiła sprawozdanie z działalności dotyczącej oznakowania Szlaku Papieskiego na terenie całej Polski w minionym roku.


Jak co roku spotkanie uświetnił występ grupy folklorystycznej, która tym razem przybyła z Klikuszowej oraz grupy młodzieżowej z Kaszub. W trakcie spotkania Kardynał Dziwisz dokonał poświęcenia trzech krzyży papieskich, które zostaną postawione na Szlaku Miejsc Papieskich w powiecie krakowskim.
Tradycyjnie już tegoroczne spotkanie zakończyły pamiątkowe zdjęcia twórców, organizatorów oraz sympatyków Szlaków Papieskich z Kardynałem Dziwiszem.
Ze względu na fakt, że na terenie powiatu chrzanowskiego istnieje Szlak Miejsc Papieskich tradycyjnie w tegorocznym spotkaniu uczestniczyli pracownicy Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

 

Galeria zdjęć