Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Spotkanie z Jego Eminencją Kardynałem Stanisławem Dziwiszem

W dniu 20.03.2010r. roku odbyło się coroczne spotkanie z Honorowym Patronem Fundacji "Szlaki Papieskie" Jego Eminencją Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

Spotkanie z Jego Eminencją Kardynałem Stanisławem Dziwiszem

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy pomniku Sługi Bożego Jana Pawła II stojącego na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Następnie delegaci z całego kraju odśpiewali „Barkę", ulubioną pieśń Jana Pawła II.
O godzinie 10.00 w prywatnej kaplicy Arcybiskupów Krakowskich rozpoczęła się uroczysta, koncelebrowana Msza św. poprowadzona przez Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.


Następnie uczestnicy przeszli do apartamentów Kurii na uroczyste spotkanie z Kardynałem.
Tradycyjnie Prezes Fundacji Szlaki Papieskie Pani Urszula Własiuk przedstawiła sprawozdanie z działalności dotyczącej oznakowania Szlaku Papieskiego na terenie całej Polski w minionym roku.


Jak co roku spotkanie uświetnił występ grupy folklorystycznej, która tym razem przybyła z Klikuszowej oraz grupy młodzieżowej z Kaszub. W trakcie spotkania Kardynał Dziwisz dokonał poświęcenia trzech krzyży papieskich, które zostaną postawione na Szlaku Miejsc Papieskich w powiecie krakowskim.
Tradycyjnie już tegoroczne spotkanie zakończyły pamiątkowe zdjęcia twórców, organizatorów oraz sympatyków Szlaków Papieskich z Kardynałem Dziwiszem.
Ze względu na fakt, że na terenie powiatu chrzanowskiego istnieje Szlak Miejsc Papieskich tradycyjnie w tegorocznym spotkaniu uczestniczyli pracownicy Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

 

Galeria zdjęć