Inspektorzy transportu drogowego od marca w Chrzanowie

W chrzanowskiej komendzie policji uruchomiono Oddział Terenowy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie.

Inspektorzy transportu drogowego od marca w Chrzanowie

 Szymon Kempka (koordynator), Grzegorz Lipa, Piotr Wojewodzic i Krzysztof Łodziana


- Naszym działaniem wspomożemy pracę przyjaciół z policji. Deklarujemy pełną dyspozycyjność - oświadczył Michał Pierzchała, Małopolski Inspektor Ruchu Drogowego podczas spotkania inauguracyjnego w KPP Chrzanów.

Adam Gustab, poprzednik Michała Pierzchały, kilka miesięcy temu zwrócił się do komendanta powiatowego policji z prośbą o znalezienie odpowiedniego miejsca na uruchomienie oddziału terenowego. Mł. insp. Tomasz Zając zaproponował swoją siedzibę. Wygospodarował pomieszczenie, w którym pracować będzie czterech ludzi: Szymon Kempka (koordynator), Grzegorz Lipa, Piotr Wojewodzic i Krzysztof Łodziana.

Dyrektor Pierzchała zapowiada rozbudowę struktur i zwiększenie stanu osobowego oddziału. Liczy także na współpracę z samorządem powiatowym i gminnym m.in. w zakresie utworzenia miejsca z odpowiednim poziomem pochylenia na ważenie pojazdów. Obecnie najbliższy taki punkt znajduje się w Bobrku (powiat oświęcimski) przy drodze wojewódzkiej 933.

- Jestem przekonany, że działalność oddziału przyniesie pożytek mieszkańcom - uważa starosta Janusz Szczęśniak.
(KR)
Czy wiesz, że...
40 tys. zł może wynosić kara za przekroczenie wagi pojazdu. Pieniądze z mandatów są przekazywane zarządcom dróg.


Galeria zdjęć