Stowarzyszenie „Przyjaźni Miastu" zaprasza na mistrzostwa w trójboju siłowym

24 kwietnia w chrzanowskiej hali sportowej zostaną rozegrane V Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Trójboju Siłowym pod patronatem honorowego członka chrzanowskiego Stowarzyszenia „Przyjaźni Miastu" wicestarosty Adama Potockiego. Te jedyne tego typu zawody w powiecie rozpoczną się o 9.30.

Stowarzyszenie „Przyjaźni Miastu" zaprasza na mistrzostwa w trójboju siłowym

Fot. autorstwa Jagody Jankowskiej

Pierwsze dwie edycje imprezy odbywały się w 2006 i 2007 roku w Libiąskim Centrum Kultury. Od dwóch lat impreza rozgrywana jest w Chrzanowie. W rywalizacji systematycznie uczestniczy Powiatowe Centrum Edukacji w Chrzanowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Chełmku, Zespół Szkół w Libiążu oraz Zespół Szkół Ekonomiczno - Chemicznych i Zespół Szkół Techniczno - Usługowych w Trzebini. Do rywalizacji włączają się także uczniowie chrzanowskich liceów.
Pomysłodawcami zawodów są członkowie Stowarzyszenia „Przyjaźni Miastu" będącego głównym organizatorem imprezy przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Chrzanowie i Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.
Artykuły z dotychczasowych edycji zawodów zamieszczone są na stronie internetowej www.przyjaznimiastu.pl