Msza Żałobna na Placu 1000- Lecia.

W poniedziałek, 12 kwietnia o godz. 17.00 na Placu 1000 - Lecia w Chrzanowie mieszkańcy miasta oraz przyjezdni z całego powiatu modlili się na polowej żałobnej Mszy Świętej w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński, jego małżonka i wiele znaczących osobistości.

Msza Żałobna na Placu 1000- Lecia.

Fot. K.Wątroba

W mszy, którą koncelebrował ksiądz dziekan Wojciech Bryja, oprócz rzeszy mieszkańców uczestniczyli przedstawiciele władz, samorządowcy, reprezentanci różnych grup zawodowych, przedstawiciele najważniejszych instytucji. Nie zabrakło pocztów sztandarowych wielu organizacji i stowarzyszeń z terenu powiatu.

Wiele już powiedziano słów i wiele już wylano łez. W pewnych chwilach najwłaściwsze jest milczenie. Uszanujmy pamięć zmarłych.