Rowerem do Doliny Mnikowskiej

Słoneczna pogoda, wspaniałe widoki, blisko 90 - ciu uczestników tak można podsumować pierwszy Zlot pn. „Wędruj z nami papieskimi szlakami".

Rowerem do Doliny Mnikowskiej

Zlot rowerowy , którego trasa wiodła papieskimi szlakami okazał się dużym sukcesem frekwencyjnym i organizacyjnym.
To pierwsza tego typu inicjatywa w Powiecie Chrzanowskim zainicjowana przez Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie przy współpracy z Fundacją Szlaki Papieskie z Krakowa oraz Komisją Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie.

 

  


Na starcie Zlotu przy Kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie przywitał i pobłogosławił rowerzystów Proboszcz Parafii Ks. Roman Sławeński, a o Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej opowiedział Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, który jednocześnie życzył rowerzystom szczęśliwej i szerokiej drogi. Trasa do urokliwej Doliny Mnikowskiej wiodła w większości przez śliczną Puszczę Dulowską, gdzie znajduje się jedyny posadzony w Powiecie Chrzanowskim dąb papieski.

 


Po 35 - kilometrowej trasie uczestnicy Zlotu wzięli udział w polowej Mszy Świętej w Dolinie Mnikowskiej, która rozpoczęła się o godz. 14.00 i tradycyjnie otwarła sezon letni na Szlakach Papieskich.
Zlot przyciągnął licznie nie tylko mieszkańców Powiatu Chrzanowskiego, ale także sympatyków kolarstwa mieszkających poza jego granicami.


Organizatorzy Zlotu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i mają nadzieję, iż podjęta inicjatywa stanie się cykliczną gromadząc rzesze sympatyków turystyki pielgrzymkowej i kolarskiej.
Za poprowadzenie Zlotu na trasie dziękujemy Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie, za zabezpieczenie medyczne Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie i Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu „R1" działającemu w ramach ZHP Komenda Hufca Chrzanów oraz za zabezpieczenie trasy Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, a także za współpracę Nadleśnictwu Chrzanów.

 

Galeria zdjęć