Rowerem przez powiat chrzanowski

Do połowy 2010 roku powiat chrzanowski wspólnie z gminami Alwernia, Babice, Chrzanów i Trzebinia wyda nowy przewodnik rowerowy z mapami szlaków i atrakcji ziemi chrzanowskiej.

Rowerem przez powiat chrzanowski

W 2010 roku powiat wydał folder „Malownicze Zakątki Ziemi Chrzanowskiej"


Wydawcą przewodnika jest firma Compass z Krakowa współpracująca z powiatem od wielu lat. Planowany nakład to 2,5 tys. egzemplarzy.
- Rozważamy także możliwość przygotowania z tygodnikiem „Przełom" kolejnego wydawnictwa: mapy z trasami rowerowymi - podkreśla wicestarosta Adam Potocki.
Ponadto powiat promuje turystykę rowerową poprzez zamieszczanie informacji w swoich materiałach promocyjnych (foldery, mapy) na temat szlaków rowerowych. W 2010 roku wydano folder „Malownicze Zakątki Ziemi Chrzanowskiej" z propozycjami wycieczek dla miłośników tego sportu.
Wśród materiałów promocyjnych znajduje się również „Atlas rowerowy - Jura Krakowsko-Częstochowska" Związku Gmin Jurajskich, w którym przedstawiono niektóre szlaki powiatu chrzanowskiego.
Opis chrzanowskich szlaków rowerowych można także znaleźć na stronie internetowej www.powiat-chrzanowski.pl i serwisie Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej www.visit.powiat-chrzanowski.pl.
- Ale to nie wszystko w tej materii. Powiat znakuje także Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej, który można przemierzać rowerem. Przez powiat przebiega również szlak pielgrzymkowy pieszo-rowerowy pod nazwą „Szlak Maryjny-Międzynarodowa Trasa Pielgrzymkowa-Mariazell-Częstochowa" - dodaje starosta Janusz Szczęśniak.
(KR)