Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zapraszamy na VI Małopolski Festiwal Smaku - Półfinał oświęcimski

W dniu 6 czerwca 2010 roku (Niedziela) na placu przy Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się VI Małopolski Festiwal Smaku.
Zapraszamy na VI Małopolski Festiwal Smaku - Półfinał oświęcimski

Już tradycyjnie podczas Festiwalu zaprezentują się firmy z terenu powiatu chrzanowskiego, którzy wraz z wystawcami z powiatów wadowickiego i oświęcimskiego konkurować będą o tytuł najlepszego.

 

Zgodnie z Regulaminem Festiwalu zorganizowany zostanie Konkurs oraz Plebiscyt Publiczności „Małopolski Smak", których celem jest dokonanie wyboru najlepszych produktów i producentów Małopolski.

 

Wystawcy konkurować będą w następujących kategoriach:
1. "Ekologiczne przysmaki" - przetwory i potrawy zawierające produkty wytwarzane
w gospodarstwach i przetwórniach podlegających certyfikacji na zgodność z zasadami rolnictwa ekologicznego i przetwórstwa ekologicznego. Certyfikacja w rolnictwie ekologicznym na terenie Unii Europejskiej regulowana jest rozporządzeniem Rady 2092/91/EWG z dnia 24 czerwca 1991 roku w sprawie produkcji ekologicznej produktów rolnych oraz znakowania produktów rolnych i środków spożywczych. W Polsce szczegółowe warunki wprowadzenia w życie powyższego rozporządzenia reguluje Ustawa z dn. 20 kwietnia 2004 roku o rolnictwie ekologicznym,
2. "Tradycyjne specjały" - produkty z Listy produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi lub przetwory i potrawy zawierające te produkty,
3. "Smakołyki z legendą" - inne produkty, których wytwórcy przedstawią ciekawą historię dotyczącą ich wytwarzania, tradycji, procesu produkcji, itp.
4. "Jak u mamy" - związane z tradycją kulinarną małopolskie przetwory i potrawy prezentowane przez koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, osoby fizyczne, stowarzyszenia i inne organizacje.


Do tej pory z terenu Powiatu Chrzanowskiego zgłosili się wystawcy:

Firma Cateringowa „Smakosz" z Chrzanowa, która jako danie konkursowe przygotuje barszcz czerwony - kategoria: "Smakołyki z legendą". Dodatkowo na stoisku Smakosza zasmakować będzie można różnych rodzajów pierogów które są sztandarowym daniem firmy.

Firma Cateringowa Smakosz jest laureatem III Małopolskiego Festiwalu Smaku (półfinał oświęcimski i finał) w kategorii gotowe dania i potrawy, potrawa: pierogi; IV Małopolskiego Festiwalu Smaku (finał), kategoria: gotowe dania i potrawy, potrawa: grochówka wojskowa; V Małopolskiego Festiwalu Smaku (półfinał oświęcimski) kategoria: "Smakołyki z legendą", potrawa: bigos myśliwski.

Restauracja „Stare Mury" z Chrzanowa, która jako danie konkursowe przygotuje barszcz czerwony na zakwasie z grzybami i fasolą- kategoria: "Smakołyki z legendą".

Restauracja „Stare Mury" jest laureatem II Małopolskiego Festiwalu Smaku (półfinał oświęcimski i finał), kategoria: gotowe dania i potrawy, potrawa: Ziemniaki po Cabańsku, dodatkowo każdego roku Stare Mury uczestniczą w Festiwalu podczas III Małopolskiego Festiwalu Smaku na krakowskim Placu Wolnica wystąpiły z potrawą „Zadek Wieprzowy", w półfinale oświęcimskim IV Małopolskiego Festiwalu Smaku restauracja zaprezentowała udziec sarni, restauracja poza konkursem w finale na Placu Wolnica promowała Ziemniaki po Cabańsku, podczas V Małopolskiego Festiwalu Smaku (półfinał oświęcimski) Stare Mury częstowały żurkiem.


Program imprezy:

10 00 - otwarcie oświęcimskiego półfinału Małopolskiego Festiwalu Smaku.
10 15 - przedstawienie zasad konkursu i plebiscytu "Małopolski Smak" prezentacja wystawców rozpoczęcie plebiscytu "Małopolski Smak" oraz degustacji.
11 00 - rozpoczęcie konkursu "Małopolski Smak".
11 05 - "Właśnie leci show dla dzieci" - cz. I.
12 10 - rozpoczęcie pokazu gotowania w wykonaniu restauratorów.
12 30 - "Właśnie leci show dla dzieci" - cz. II.
13 10 - prezentacje zespołów tanecznych cz. I : CONTRA,- OCK, WOW- MDK.
13 30 - prezentacje zespołów tanecznych cz. II : SZKOŁA TAŃCA GRAWITACJA .
14 10 - koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Hajduki" cz. I.
14 30 - koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Hajduki" cz. II.
15 00 - zakończenie plebiscytu "Małopolski Smak".
15 10 - koncert w wykonaniu Andrzeja Rybińskiego.
16 20 - koncert grupy wokalnej Wariant M.
17 00 - rozstrzygnięcie konkursu i plebiscytu "Małopolski Smak" wręczenie nagród
i dyplomów zwycięzcom Festiwalu losowanie nagrody dla publiczności.
17 30 - koncert zespołu "Krzywa Alternatywa".

 


Zwycięzcy Konkursu bądź Plebiscytu tegorocznej edycji „Małopolskiego Smaku" będą uczestnikami finałowej imprezy na Placu Wolnica w Krakowie, która odbędzie się
w terminie 28 - 29 sierpnia 2010 roku.