Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Kolejna odsłona Szlaku

Parafia p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini stała się kolejnym punktem na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.

Kolejna odsłona Szlaku

W dniu 2 czerwca 2010 roku Jego Eminencja, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski poświęcił kolejny kamień i Krzyż na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej. To już piąte miejsce w gminie Trzebinia.


Uroczystości rozpoczęły się o godz. 17.30 symbolicznym poświeceniem głazu, krzyża (pastorału papieskiego) oraz pamiątkowej tablicy z cytatem z homilii Karola Wojtyły, którą wygłosił podczas Konsekracji Kościoła p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini 14 września 1975 roku.


Tradycyjnie po poświęceniu delegacja młodzieży złożyła kwiaty i znicze pod papieskim obeliskiem, a z rąk Starosty Chrzanowskiego Janusza Szczęśniaka młodzież otrzymała Akt powierzenia opieki nad nim.


Na uroczystość licznie przybyli duchowni, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, mieszkańcy Trzebini, a przede wszystkim młodzież która tego dnia przystępowała do sakramentu bierzmowania.


Wydarzenie zakończyła uroczysta koncelebrowana Msza Święta, której przewodniczył Jego Eminencja, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.


Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na niniejszą uroczystość i zapraszamy do udziału w oznakowania kolejnego miejsca Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej , które odbędzie się już 20 czerwca 2010 roku o godz. 11.00 przy Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie - Kościelcu.

 

Galeria zdjęć