Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Potrawy z powiatu chrzanowskiego triumfowały

6 czerwca na placu przy OCK w Oświęcimiu odbył się VI Małopolski Festiwal Smaku. Pierwsza w tym roku impreza półfinałowa okazała się szczęśliwa dla firm z terenu naszego powiatu.

Potrawy z powiatu chrzanowskiego triumfowały

Podczas tegorocznego półfinału oświęcimskiego zaprezentowało się ponad 20  wystawców. Na stoiskach zasmakować można było miodów, serów, produktów z gospodarstw ekologicznych, jak również specjałów przygotowanych przez restauracje.

Pogoda dopisała, dzięki czemu na Festiwal zawitało wielu amatorów tradycyjnych potraw, którzy degustowali i oceniali przygotowane przysmaki.

Na Festiwalu zaprezentowały się licznie firmy z terenu powiatu chrzanowskiego. Niezwykle ucieszył nas fakt, iż po raz kolejny potrawy przez nich przygotowane zyskały uznanie wśród Komisji Konkursowej oraz przybyłych gości.

 

  

 

Komisja Konkursowa w składzie: Zbigniew Kurleto, Kurt Scheller, Grzegorz Komendarek oraz Waldemar Klisiak oceniała przygotowane do konkursu potrawy.

Wyrafinowane podniebienia szefów kuchni zachwycił barszcz czerwony na zakwasie żurku z grzybami i fasolą przygotowany przez Restaurację "Stare Mury" z Chrzanowa. Komisja Konkursowa doceniła wyśmienity smak potrawy, przyznając jej autorom 2 miejsce w Konkursie „Małopolski Smak".

 

Przez cały dzień potrawy oceniała publiczność. Tutaj również triumfowały potrawy z powiatu chrzanowskiego barszcz czerwony - przygotowany przez Firmę Cateringową „Smakosz" z Chrzanowa, która w Plebiscycie Publiczności zdobyła 2 miejsce oraz miód z mleczkiem pszczelim Pasieki Malwa z Grojca, który zajął 3 miejsce w plebiscycie.

 

Zwycięstwo w półfinale oświęcimskim zapewnia naszym wystawcom udział w imprezie finałowej, która odbędzie się na Placu Wolnica w Krakowie, w terminie 28 - 29.08.2010 r.

 

  

 

Podczas imprezy odbył się także pokaz gotowania na żywo, w którym zaprezentowała się Karczma „Gdzie Jadło Dobre i Swojskie Klimaty"
z Trzebini. Zasmakować można było lodów promowanych przez Sklep Cukierniczy przy Pl. Targowym w Trzebini.

Impreza znakomicie prowadzona była przez Bartka Lisa z RMF MAXXX oraz Alberta Bartosza - Kierownika Agendy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje: występy dla dzieci, pokazy tańca, występy młodzieży z OCK, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Hajduki", Koncert Andrzeja Rybińskiego oraz występ Zespołu „Krzywa Alternatywa".


Gorąco gratulujemy zwycięzcom VI Małopolskiego Smaku i życzymy kolejnego sukcesu podczas imprezy finałowej.

 

Galeria zdjęć