Potrawy z powiatu chrzanowskiego triumfowały

6 czerwca na placu przy OCK w Oświęcimiu odbył się VI Małopolski Festiwal Smaku. Pierwsza w tym roku impreza półfinałowa okazała się szczęśliwa dla firm z terenu naszego powiatu.

Potrawy z powiatu chrzanowskiego triumfowały

Podczas tegorocznego półfinału oświęcimskiego zaprezentowało się ponad 20  wystawców. Na stoiskach zasmakować można było miodów, serów, produktów z gospodarstw ekologicznych, jak również specjałów przygotowanych przez restauracje.

Pogoda dopisała, dzięki czemu na Festiwal zawitało wielu amatorów tradycyjnych potraw, którzy degustowali i oceniali przygotowane przysmaki.

Na Festiwalu zaprezentowały się licznie firmy z terenu powiatu chrzanowskiego. Niezwykle ucieszył nas fakt, iż po raz kolejny potrawy przez nich przygotowane zyskały uznanie wśród Komisji Konkursowej oraz przybyłych gości.

Komisja Konkursowa w składzie: Zbigniew Kurleto, Kurt Scheller, Grzegorz Komendarek oraz Waldemar Klisiak oceniała przygotowane do konkursu potrawy.

Wyrafinowane podniebienia szefów kuchni zachwycił barszcz czerwony na zakwasie żurku z grzybami i fasolą przygotowany przez Restaurację "Stare Mury" z Chrzanowa. Komisja Konkursowa doceniła wyśmienity smak potrawy, przyznając jej autorom 2 miejsce w Konkursie „Małopolski Smak".

Przez cały dzień potrawy oceniała publiczność. Tutaj również triumfowały potrawy z powiatu chrzanowskiego barszcz czerwony - przygotowany przez Firmę Cateringową „Smakosz" z Chrzanowa, która w Plebiscycie Publiczności zdobyła 2 miejsce oraz miód z mleczkiem pszczelim Pasieki Malwa z Grojca, który zajął 3 miejsce w plebiscycie.

Zwycięstwo w półfinale oświęcimskim zapewnia naszym wystawcom udział w imprezie finałowej, która odbędzie się na Placu Wolnica w Krakowie, w terminie 28 - 29.08.2010 r.

Podczas imprezy odbył się także pokaz gotowania na żywo, w którym zaprezentowała się Karczma „Gdzie Jadło Dobre i Swojskie Klimaty"
z Trzebini. Zasmakować można było lodów promowanych przez Sklep Cukierniczy przy Pl. Targowym w Trzebini.

Impreza znakomicie prowadzona była przez Bartka Lisa z RMF MAXXX oraz Alberta Bartosza - Kierownika Agendy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje: występy dla dzieci, pokazy tańca, występy młodzieży z OCK, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Hajduki", Koncert Andrzeja Rybińskiego oraz występ Zespołu „Krzywa Alternatywa".

Gorąco gratulujemy zwycięzcom VI Małopolskiego Smaku i życzymy kolejnego sukcesu podczas imprezy finałowej.