Libiąskie Warsztaty Terapii Zajęciowej mają 15 lat

My, rodzice, mamy za co dziękować pracownikom libiąskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dzięki ich zaangażowaniu i wielkiemu sercu nasze dzieci nie wstydzą się występować na scenie, nie boją się chodzić do sklepu czy do kawiarni - przyznała Wiesława Hornowska prowadząca galę okolicznościową w Libiąskim Centrum Kultury.

Libiąskie Warsztaty Terapii Zajęciowej mają 15 lat

Obecny kierownik WTZ w Libiążu Piotr Świstak ze swoim poprzednikiem Antonim Świstakiem i  podopiecznymi

Uczestnicy warsztatów, ich rodzice, pracownicy WTZ oraz samorządowcy hucznie świętowali 15. urodziny placówki. Były podziękowania, występy zespołów Albert Band i Wesołej Kapeli, zawody sportowe oraz piknik.
Kierownik WTZ Piotr Świstak dziękował samorządom oraz  ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu - jednemu z założycieli Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, za pomoc w organizacji libiąskich warsztatów, a kierownikowi dziękowali zaproszeni goście.
- Jestem pełny podziwu i szacunku dla waszej pracy. Nie wyobrażam sobie Libiąza bez tej placówki - stwierdził Jacek Latko, burmistrz Libiąża.
- Służba pracowników WTZ na rzecz osób niepełnosprawnych jest nie do przecenienia. Kontynuujcie twórczo i z miłością rozpoczęte 15 lat temu dzieło pomocy drugiemu człowiekowi - winszował starosta Janusz Szczęśniak.
Libiąski oddział Fundacji im. Brata Alberta uruchomiono 1 lipca 1995 roku w gminnym budynku przy ul. Piłsudskiego 4. Remont finansowała gmina, KWK Janina i PFRON. Celem WTZ jest opieka i pomoc osobom niepełnosprawnym oraz zapewnienie im możliwości rozwoju poprzez rehabilitację zawodową i społeczną. Zajęcia prowadzone są w grupach koedukacyjnych. Uczestniczy w nich 30 podopiecznych w wieku 26-57 lat z Libiąża, Chrzanowa, Żarek, Gromca, Zagórza i Bobrka. Warsztaty prowadzone są w pracowni gospodarstwa domowego, krawieckiej, hafciarskiej, stolarsko-introligatorskiej i ogrodniczej.
(KR)

Ważne!
Chcesz wesprzeć libiąskie WTZ? Wpłać pieniądze na konto:
PEKAO O/Libiąż 89 1240 4256 1111 0000 4673 6639