Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Domek Artystów Wszelakich po raz trzeci

Zapraszamy na Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych „Domek Artystów Wszelakich", który odbędzie się od 16 do 18 czerwca pod honorowym patronatem Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko".

Domek Artystów Wszelakich po raz trzeci

Pierwszy dzień zacznie się konferencją w Sali audiowizualnej Powiatowego Centrum Edukacyjnego. Udział w niej wezmą specjaliści w dziedzinie pedagogiki niepełnosprawnych i pomocy społecznej osobom chorym i niepełnosprawnym. Zaproszenie na konferencję przyjął również Jasiek Mela.


Drugi dzień to wystawy, konkursy oraz zabawa integracyjna na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Płazie.


 

Trzeci dzień to rozstrzygnięcie konkursów, gala finałowa, rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów oraz występ krakowskiej artystki Marty Bizoń w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

Celem Festiwalu jest przybliżenie twórczości niepełnosprawnych artystów amatorów. Pozwoli zaktywizować twórczo chorego, często zaniedbanego kulturowo człowieka.
Znaczenie twórczości artystycznej w rehabilitacji osób niepełnosprawnych jest niepodważalne. Pozwala ona rozwijać w sposób harmonijny różne sfery psychiki, zaspokaja potrzeby kulturowe człowieka. To również pozytywne, integracyjne przenikanie osoby niepełnosprawnej do społeczeństwa, sposobność dzielenia się przeżyciami, możliwość łagodzenia przykrych stanów psychicznych i fizycznych, okazja do rekreacji i zabawy.
Twórcza obecność umożliwia pokazanie się, daje szansę na samorealizację. Uprawianie sztuki, dzięki jej wielorakim wartościom wzbogaca życie duchowe osób niepełnosprawnych. Kontakt ze sztuką umożliwia rozładowanie napięć i niepokojów. W aktywności twórczej osoba niepełnosprawna odzwierciedla swoje uczucia, stany emocjonalne i potrzeby. Na takie właśnie potrzeby chcemy się otworzyć poprzez promowanie talentów na Festiwalu Artystycznym.