Przejedziesz z Zielonej na Sikorskiego

Od kilku dni kierowcy mogą przejechać z jednej części Chrzanowa na drugą nie nadrabiając drogi, bo powstał wiadukt kolejowy łączący ul. Zieloną z Sikorskiego. Gmina Chrzanów zakończyła tym samym I etap budowy obwodnicy północno-wschodniej.

Przejedziesz z Zielonej na Sikorskiego

 Uroczyste otwarcie wiaduktu kolejowego

 

- Szkoda, że to koniec. Tak dobrze nam się współpracowało - żartuje wiceburmistrz Urszula Palka chwaląc wykonawcę wiaduktu kolejowego  -  Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego ENERGOPOL sp. z o.o. z Krakowa.
Prace rozpoczęły się w sierpniu 2009 roku i polegały na przebiciu przez nasyp kolejowy pod torami w ciągu linii nr 093 relacji Trzebinia - Zebrzydowice.
Inwestycja kosztowała 8,4 mln zł.

Wstęgę przecięli: Janusz Jedynak - przewodniczący Rady Osiedla Północ-Tysiąclecie, Roman Tomaszewski - przewodniczący Rady Osiedla Niepodległości, burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski, członek Zarządu Województwa Marek Sowa, starosta Janusz Szczęśniak, przewodniczący Rady Miejskiej w Chrzanowie Krzysztof Zubik i Roman Królicki - prezes spółki ENERGOPOL sp. z o.o.

Wiadukt przeznaczony jest wyłącznie dla pojazdów o całkowitej masie do 3,5 tony oraz pojazdów uprzywilejowanych.

W ramach II etapu budowy obwodnicy powstanie wiadukt nad ul. Trzebińską, most nad rzeką Chechło oraz droga i parkingi. Prace, które zakończą się w maju 2012 roku, wykona konsorcjum firm: Eurovia Polska S.A. z Krakowa (lider), Mosty Chrzanów sp. z o.o. i POLDIM S.A. z Tarnowa.
(KR)

 

Czy wiesz, że...
Obwodnica północno-wschodnia Chrzanowa będzie kosztować blisko 86 mln zł, z czego ponad 55 mln zł gmina Chrzanów otrzymała z Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Podpisanie umowy pomiędzy Zarządem Województwa Małopolskiego i Gminą Chrzanów nastąpiło 6 kwietnia 2009 roku.

 

Galeria zdjęć