Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Kariera zawodowa to ich cel

Nie wiesz co chcesz robić w życiu? Zanim podejmiesz decyzję weź pod uwagę swoje zainteresowania, uzdolnienia, stan zdrowia, temperament, zastanów się nad mocnymi i słabymi stronami twojego charakteru - przestrzegają doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie.

Kariera zawodowa to ich cel

Uczniowie II LO w Chrzanowie podczas prelekcji „Kariera zawodowa to mój cel" z nauczycielką przedsiębiorczości Mirosławą Sojką

 

- Nie będziesz baletnicą, kiedyś złamałaś nogę. Nie będziesz lekarzem skoro boisz się krwi. Nie będziesz aktorem, bo strach przed publicznością cię paraliżuje - wyliczają doradcy zawodowi i dodają, że z ich usług powinni korzystać wszyscy, nawet uczniowie szkoły podstawowej i oraz rodzice.
- Edukowanie od wczesnych lat pozwoliłoby uniknąć złych wyborów w dorosłym życiu - uważa Joanna Sołtysik, starszy lider klubu pracy.

Podczas czerwcowych targów pracy w PUP odbyła się prelekcja „Kariera zawodowa to mój cel". Doradcy zawodowi wyjaśniali jak wybrać zawód odpowiedni do predyspozycji. Rad wysłuchali drugoklasiści z II LO w Chrzanowie.
- Najważniejsze, by dokonywać wyborów samodzielnie. Szkoły i zawodu nie mogą wam wybrać rodzice - przestrzega Renata Janus, doradca zawodowy.

Podczas zajęć młodzież z II LO dowiedziała się, jak wygląda współczesny lokalny rynek pracy, które zawody są deficytowe, a których jest nadmiar. Poznała także zawody przyszłości.
(KR)

 

Znasz zawody przyszłości?
Personel shopper - osobisty stylista
Optometra - dobiera odpowiednie soczewki
Mystery shopper - tajemniczy klient
Groomer - pielęgnuje zwierzęta
Pielęgniarz - alpinista - pielęgnuje drzewa
Weeding planener - organizator wesela

 

Galeria zdjęć